Kim byli bracia Wright?

Tłumaczenie: Jan Hensel
Seria: Wielcy i sławni
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
8 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Who Were the Wright Brothers?
Jan Hensel
popularnonaukowa
Ag2S

Kim byli bracia Wright? Czy to prawda, że byli dwoma urwisami, którzy nigdy nie ukończyli szkoły średniej? Co produkowali jako przedsiębiorczy młodzieńcy? Jakiego epokowego wynalazku dokonali, przechodząc do historii? Odpowiedzi na te wszystkie pytania, a także wiele innych, znajdziecie w książce „Kim byli bracia Wright?” Seria książek „Wielcy i sławni” przedstawia pasjonujące historie...

Kim byli bracia Wright?
Co produkowali jako przedsiębiorczy młodzieńcy?
Jakiego epokowego wynalazku dokonali, przechodząc do historii?

Seria książek „Wielcy i sławni” przedstawia pasjonujące historie wybitnych naukowców, sławnych odkrywców i wynalazców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów, dzięki którym ludzkość coraz lepiej poznawała otaczający ją świat. Jest to jednocześnie fascynująca galeria wzorów dla każdej młodej osoby, która chciałaby im dorównać.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Andrew | 2016-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Najlepsza książka z tej serii opisująca życie braci Wright, którzy wynaleźli pierwszy samolot, który potrafił się wznieść i bezpiecznie wylądować

Joanna_Korneta | 2016-05-22

Podobno bracia Wright nie żyli ze sobą w zgodzie i prywatnie bez przerwy się kłócili. Takiej informacji jednak James Buckley Jr nie przedstawia – być może nie pasuje mu ona do wizerunku rodzeństwa, które przez niemal całe życie pracowało razem – a może ze względów wychowawczych lub z niechęci do plotek. Nie wiadomo. Wiadomo za to, że „Kim byli bracia Wright”, kolejna publikacja w cyklu Wielcy i sławni – to książka przygotowana dla najmłodszych z myślą o pokazywaniu im tajników twórczych umysłów oraz takich postaw. Bracia Wright w tej książeczce od początku zajmują się wspólnym prowadzeniem interesów: najpierw wydają gazetę (a autor przypomina, co w tym celu musieli zrobić), potem otwierają sklep rowerowy i starają się nawet konstruować własne pojazdy. Kiedy wreszcie dochodzi do tematu maszyn latających, czytelnicy są już dość dobrze zapoznani z oryginalnymi pomysłami i wiedzą, że zawsze warto szukać nowych rozwiązań i nowych dróg działania. Ale autor także dobrze wie, jak zachęcić...

Napisana lekko i przyjemnie. Wprost nie potrafiłam się oderwać (jak od wszystkich z tej serii). Można się było dowiedzieć dużo ciekawostek, których nie znajdzie się niestety w podręcznikach szkolnych, a jednocześnie w skróconej wersji.
Gorąco polecam!