Instruktor wolontariusz

Wydawnictwo: Marron Edition
harcersto, ZHP
poradniki
Jagrysek

Służba jest jednym z trzech ideowych fundamentów Związku Harcerstwa Polskiego. Składając Przyrzeczenie Harcerskie, zobowiązujemy się do pełnienia służby Bogu, Polsce i bliźnim. Potrzeba niesienia pomocy innym oraz angażowania się w sprawy społeczne nigdy nie straci na ważności. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie potrzebował pomocy, zawsze też będą istniały różnorodne potrzeby społeczne. We...

We współczesnym świecie służba nabiera nowej, zinstytucjonalizowanej formy. Dzisiaj coraz częściej określamy ją mianem "wolontariat".
Kto może być wolontariuszem w Związku Harcerstwa Polskiego? Odpowiedź jest prosta - każdy, kto chce podjąć wyzwania i ma zapał do pracy. Zarówno harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy, jak i osoby, które nie są członkami naszego stowarzyszenia, ale chcą nam pomagać bezpośrednio lub pośrednio w realizacji misji ZHP (np. rodzice, dziadkowie, koledzy).

źródło opisu: Marron Edition, 2013

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!