Ezotero. Moje przeznaczenie

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Pola mieszka na Górze Brocken. Magia to dla niej chleb powszedni. Życie zwykłych ludzi jest za to nieznanym lądem pełnym tajemnic. Gdy w końcu ma okazję, by bliżej poznać Ziemię, odkrywa w niej ciepły dom, którego nigdy nie miała. Poznaje smak prawdziwej miłości, ogląda najpiękniejsze zakątki świata, ale też dotyka problemów, z którymi zmagają się ludzie. Dowiaduje się, jak wielką wartość ma rodzina i bezinteresowna pomoc. Ona sama ma jednak do zaoferowania światu dużo więcej… coś, czego nikt się nie spodziewa. Zanim jednak zmieni losy ludzkości, musi odkryć tajemnicę nieznajomej dziewczyny, która nachodzi ją w snach… i odpowiedzieć na jej proste z pozoru pytanie: kim jest?

źródło opisu: http://www.wydawnictwomg.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwomg.pl/

AnnaSikorska | 2018-12-19

Tajemnicza i niezrozumiała dla mężczyzn natura kobiet, ich niezwykłe zgranie, przekazywanie tajemnej wiedzy o siłach natury oraz umiejętność rodzenia dzieci stały się zaczątkami budowania legendy o wiedźmach. Obdarzone tajemnymi mocami niewiasty potrafiły przepowiadać przyszłość, panować nad teraźniejszością i otumaniały mężczyzn swoim urokiem. Przez wiele wieków pozbawiane jakichkolwiek praw potrafiły jednak przełamywać granice i rządzić przez manipulację. Kiedy w końcu uznano ich prawa wydawałoby się, że te ich niezwykłe siły nie będą już potrzebne. Nic bardziej mylnego. Piękne, eleganckie kobiety działające społecznie, szukające poklasku, bogactwa i miłości otaczają się aurą tajemniczości, a w chwilach potrzeby potrafią wykorzystać swoje moce. Wydawałoby się, że musi być ich niewiele. Okazuje się jednak, że świat jest przepełniony tymi kobiecymi mocami, będącymi częścią ich natury. Do takiego świata zabiera nas Agnieszka Tomczyszyn w „Ezotero”.
W pierwszym tomie zatytułowanym...

Sonrisa | 2018-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Po pierwszy tom "Ezotero" sięgnęłam dawno temu, z ciekawości. I dlatego, ze autorka mieszka niedaleko mnie ;) Fakt, że nie jestem specjalną fanką fantastyki mi nie przeszkadzał, a historia Latte mnie wciągnęła. Drugi tom na półce przeleżał dość długo. tak naprawdę zmobilizowałam się do sięgnięcia po niego za sprawą wyzwania na blogu czytelnicza-dusza.blogspot.com. Potrzebna mi była książka z tytułem na E.
Daleka jestem od stwierdzenia, że ta książka jest rewelacyjna. Nie wywołała specjalnej burzy na rynku wydawniczym, bo też nie ma takiego potencjału. A jednak czyta się przyjemnie, szybko, z zainteresowaniem. Historia współczesnych wróżek, choć nieco bajkowa i czasami zbyt naciągana, jest naprawdę ciekawa! Tym bardziej, że pod warstwą takiej mało prawdopodobnej historii autorka zwraca uwagę na kilka dość istotnych problemów. Na pierwszy plan wysuwa się kwestia osób zaginionych, ale jest i problem ludzi w śpiączce, wspomniany jest problem transplantacji i głodu na świecie.
Kiedy...

Magdalena Deberny | 2018-02-12
Przeczytana: marzec 2016

Świetna kontynuacja Ezotero córka wiatru. Książka wpisuje się bardzo mocno w klimat jaki lubię w ksiązkach. Zaskakuje zakończeniem. Czekam na kolejną z tej serii.

agatau2 | 2017-02-23
Przeczytana: 28 listopada 2016

Książka totalnie oderwana od rzeczywistości. Bardzo przyjemnie się czyta.
Długo się zabierałam do przeczytania i żałuję, że tak długo.

jawisla1 | 2016-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Czytając Ezotero ,historię Poli, widziałem przeżycia młodziutkiej osoby,bez żadnego doświadczenia.Zapałem wywraca świat do góry nogami przekształcając wyidealizowane marzenia w rzeczywistość.Wszystko jest naj...doskonalsze(ludzie,wydarzenia,sytuacje,uczucia....)-trochę tego za dużo,zbyt mało realnej codzienności,tym bardziej,że do tego realnego świata wchodzi magia objawiając się zwykłym ludziom.Aż prosi się o czapki niewidki.Dobry wartki styl pisania na równie dobrym poziomie,ale temat i treść nie dla przeciętnego miłośnika fantasy-młodzieńczy idealizm.

Większą dumą i wartością w naszym życiu będzie nawet jedna rzecz, która wykonamy perfekcyjnie, wiedząc, że była warta włożonego wysiłku, niż tysiąc takich, których będziemy się później wstydzić.

Dzisiejszą recenzję postanowiłam rozpocząć słowami, które pojawiły się w pierwszej części cyklu Ezotero. Przedstawiając debiutancką powieść Agnieszki Tomczyszyn Ezotero. Córka wiatru, wspominałam o dużym potencjale autorki i ciekawym pomyśle, dając autorce zielone światełko, choć ocena książki nie była zbyt wysoka. Miałam nadzieję, ze w kolejnej powieści pisarka mnie porwie do swojego świata, zachwyci nim i sprawi, że będę prosiła o więcej. Czy tym razem autorka otrzyma więcej gwiazdek?

Pola - główna bohaterka, z charakterystycznymi długimi, ciemnymi dredami, mocnym makijażem i dziurawymi, czarnymi jeansami. Chwila. Czy to na pewno kolejna część Ezotero, autorstwa Agnieszki Tomczyszyn, która opisywała historię dziewczyny o niezwykle apetycznym imieniu Latte? Wszystko wskazuje na to,...

Fantasy-Bestiarium | 2016-05-28

„Ezotero. Moje przeznaczenie” to druga po debiutanckiej "Córce wiatru" książka Agnieszki Tomczyszyn, która zachwycająco łączy w sobie elementy kryminału, fantasy i romansu. To powieść mocno chwytająca za serce i nie pozwalająca się oderwać ani na moment. Nie brakuje w niej humoru, zabawy i świeżości, a także ważnego przesłania. Jest przepełniona pozytywną magią, lekkością i zwrotami akcji. Pełna wrażeń i emocji, które na długo zostają w pamięci czytelnika. Jeśli macie ochotę na odrobinę magii osadzoną w naszym rodzinnym polskim klimacie to zapraszam do lektury!

Pola to główna bohaterka, która wychowywała się na górze czarownic o nazwie Brocken. Od dziecka zajmowała się nią babcia Elea, ucząc i wpajając podstaw magii i zaklęć. Pola jest dziewczyną obdarzoną przez los darem teleportacji i przepowiadania przyszłości. Babcia wychowała ją w przekonaniu, że czeka ją bardzo niezwykła i trudna przyszłość. Pola od małego była zafascynowana życiem zwykłych ludzi, których niestety w jej...

Izabela Pycio | 2016-05-16
Przeczytana: 16 maja 2016

"W starszych ludziach jest jakaś moc widzenia, która może rodzić się z doświadczenia, a może z bliskości śmierci i obcowania z nieskończonością."

Jeśli poprzednia książka Agnieszki Tomczyszyn wprowadzała nas w zaskakujący i intrygujący klimat, tak ta powieść niesamowicie przejmuje nasze zmysły i wzbudza przyjemne emocje. Autorka pięknie odmalowuje uczucia, te bolesne i drażniące, ale także przynoszące ukojenie i radość w sercu. Przyznam, że właśnie te fragmenty opowieści, gdzie czytelnik napotyka i mocno przeżywa wewnętrzne rozterki bohaterów, zrobiły na mnie największe wrażenie. Bardzo plastycznie odmalowany obraz ludzkich wątpliwości, wahań, przemyśleń, poszukiwania własnej tożsamości, określenie cząstek osobowości, nabywania przekonania, potwierdzenia własnej woli i przeświadczenia o wewnętrznej sile. Zdefiniowanie ambicji, pragnień i marzeń, niepozwolenie na ich przygasanie, jednocześnie uczenie się rozumienia wrażliwości i poczucia odpowiedzialności za siebie i innych,...

SkrytaKsiążka | 2016-04-07

Długi czas zajęło mi czytanie tej książki, ale gdy w końcu ją skończyłam muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Nie byłam do końca pewna czego mam się spodziewać po drugiej części EZOTERO, ponieważ końcówka pierwszej książki totalnie mnie zaskoczyła i byłam strasznie zdezorientowana.

Zdecydowanie druga część przewyższa pierwszą. Jestem urzeczona i nie mogę uwierzyć, że to już koniec przygód Poli, Latte i pozostałych bohaterów, którzy również byli rewelacyjnymi osobami. Akcja w dwóch książkach opiera się na tym samym motywie, akcji i biorą udział ci sami bohaterowie, chociaż możemy poznać również nowe twarze i polubić ich tak samo bardzo jak nasze starsze osobowości.

Uwielbiam całokształt tej powieści. Skończyła się tak jak chciałam, chociaż po drodze pojawiło się wiele komplikacji i nie byłam pewna, czy po raz kolejny zakończenie powieści mnie zaskoczy, tak jak było to w przypadku "Ezotero. Córka wiatru." Świat przedstawiony, który stworzyła Agnieszka Tomczyszyn jest...

Książkanonstop | 2016-03-16

Rozpoczynając przygodę z "Ezotero. Moje przeznaczenie" zastanawiałam się co mnie czeka. Biorąc pod uwagę fakt, że książka ujrzała światło dzienne dzięki Wydawnictwu MG a ono już zaskarbiło sobie moje serce, podejrzewałam, że będzie to coś dobrego. Bez żadnych problemów dobrnąwszy do końca stwierdziłam, iż Agnieszka Tomczyszyn zyskała nową wielbicielkę - swoją imienniczkę! Tak moi Drodzy. "Ezotero..." bez wątpienia jest jedną z najlepszych książek o magii.

Polą od dzieciństwa opiekuje się babka. Mieszkają na górze Brocken a magia to dla nich codzienność.Najpierw dla starszej kobiety, później dla Poli. Elea przygotowuje wnuczkę do wejścia tak dogłębnie w świat wróżbiarstwa. Dziewczyna ma w przyszłości objąć najwyższe stanowisko na Brocken. Droga na szczyt nie będzie łatwa... Babka musi przekazać moc wnuczce, ponieważ nie miała żeńskiego potomka w pierwszej linii. Kiedy przychodzi, jakby mogło się wydawać, odpowiedni czas na zaprzysiężenie Pola dowiaduje się, że nic z tego nie będzie...