Śmiertelne rtęciowe kłamstwa

Cykl: Detektyw Garrett (tom 7)
Wydawnictwo: Mag
Deadly Quicksilver Lies

Detektyw Garrett poszukuje zaginionej dziewczyny. Przeszkadza mu w tym tajemniczy Deszczołap, którego koneksje zamykają usta wszystkim dotychczasowym informatorom detektywa. Sytuacja zdaje sie być beznadziejna, a dziecko wcale nie zamierza dać się znaleźć...

Artur | 2015-03-30
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 30 marca 2015

Ostatni z tomów wydanych w Polsce i bardzo żałuję tego faktu (do czytania angielskich jakichkolwiek wersji książek jakoś do tej pory nie miałem serca).
Kolejna odsłona przygód cynicznego detektywa w mrocznym mieście świata fantasy. Tak zbliżonym do naszego pod względem ludzkich osobowości, a tak dalekim pod względem magicznych możliwości. Opowieść i tym razem jest skomplikowana i niejasna, jak przystało na kryminał, w którym wszystko rozwiązywane jest w wielkim finale. W czasie kiedy detektywowi uda się wskazać winnego i przekazać go w ręce odpowiednich władz. No właśnie. U Cooka zgadza się pierwsze, natomiast dużo rzadziej to drugie. Garrett bowiem ma zbyt wiele powiązań w mrocznym półświatku, a straż miasta jeszcze raczkuje w swoim profesjonalizmie.

Historia jest ciekawa i wciągająca, a nici wielu wątków plączą się ze sobą wprowadzając odpowiedni zamęt. Zadaniem naszego bohatera, jak zwykle zresztą, będzie nawinięcie nici na kłębek i dojście do samego środka...

macrac1068 | 2016-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2016

No cóz, to naprawdę koniec. Ostatnia polska część Garretta i w treści wieeelka afera. Dość dużo wątkó i chaosu w przypadku nieuważnego czytania, ale to naprawdę kryminalna historia pełną gębą. Jest to seria, która naprawdę przypadła mi w 169% do gustu i Garretta bedzie mi bardzo brakowac jak i innych gości w jego domu, że o Morleyu nie wspomnę. Świetnie się ją czytało, bo i pomysł niebanalny, chociaż Cook miał lepsze i gorsze chwile w tych 7 tomach. Mimo wszystko polecam wszystkim i bezwarunkowo od 1 tomu.

Yutek | 2017-04-19
Djiark | 2017-01-02