Gdy Bóg przychodzi w ciemnościach

Wydawnictwo: Salwator
religia
Marcin

Tradycja chrześcijańska zakorzeniona w żydowskiej uczy, że pośród wielu nocy opisanych w Biblii cztery są najważniejsze: noc stworzenia, noc Abrahama, noc wyjścia z Egiptu i przejścia przez Morze Czerwone oraz noc Mesjasza. Ta czwarta nadaje ostateczny sens każdej nocy, jaka kiedykolwiek się wydarzyła i jeszcze wydarzy w moim życiu. Kiedy jednak nadchodzą ciemności nie wystarczy wiara, że...

Kiedy jednak nadchodzą ciemności nie wystarczy wiara, że Bóg jest. Mogę bowiem wierzyć, że On jest, i jednocześnie zwątpić, że jest ze mną. Po co mi wierzyć w Boga, który jest, gdybym nie wierzył, że jest ze mną. W mroczne dni potrzebuję wiary prostej i bezpośredniej, która mi pomaga uwierzyć Jemu – że jest bardzo blisko, że nie wyprowadził się z mojego życia, nie zapomniał, ale idzie za mną krok w krok, zapisuje w księdze moje tułacze życie i zbiera moje łzy do swego bukłaka

Krzysztof Szary | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Polecam tę "religijną"pozycję mniej i bardziej wierzącym. Być może okaże się to pierwszą książką, której egzegeza Biblijna do końca życia pozostanie z tyłu głowy, dopominając się "czegoś", co niektórzy nazywają Bogiem, a nas ludzi do końca będzie "to" przekraczało.