Josip Broz Tito – kim był?

Wydawnictwo: Audioclub.pl
Miś_koralgol

Przez większą część życia owiany tajemnicą i poszukiwany przez policję kilku krajów. Komunistyczny przywódca, który uchronił swój kraj przed pobytem „braterskich” wojsk radzieckich, ale sam też miał na sumieniu setki tysięcy ofiar. Urodził się we wsi Kumrowiec w Chorwacji, 57 kilometrów od Zagrzebia. Był zdolny i szybko się uczył. Pociągał go wielki świat. Lubił uciechy życia. Nie stronił od alkoholu, lubił tańczyć i miał dużą słabość do uwodzenia kobiet i porzucania ich kiedy tylko pojawiały się kłopoty, takie jak ciąża. Był sześciokrotnie żonaty przy czym co najmniej raz zapomniał się rozwieść przed następnym małżeństwem. Z tych formalnych i nieformalnych związków miał szesnastu synów i trzy córki. Audioksiążka przedstawia kulisy życia kontrowersyjnego, komunistycznego dyktatora, który zjednoczył tereny byłej Jugosławii. Po jego śmierci konflikty narodowościowe w tym regionie wybuchły ze zdwojoną siłą.

źródło opisu: http://virtualo.pl/audiobook/josip-broz-tito/195789/

źródło okładki: http://virtualo.pl/audiobook/josip-broz-tito/195789/

Marta Chusteczka | 2018-01-27

Rozczarowanie. Po przesłuchaniu audiobooka miałam wrażenie, że więcej wiadomości o tej postaci wyniosłabym z dłuższego artykułu lub po prostu ... notki na Wikipedii. Same suche fakty w porządku chronologicznym, bez pokuszenia się o głębszą analizę.

Jarek Piotrowicz | 2016-05-05
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Po recenzjach i opisach w Internecie, a raczej po kompletnym ich braku książka jest zupełnie nieznana i niedoceniona. A szkoda, bo jest świetna i rzetelna. Krótka, ale bardzo głęboko charakteryzująca i opisująca życie Tito oraz realia panujące w Jugosławii powojennej. Warto.