Na końcu świata. Opowiadania

Wydawnictwo: Hillman
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura piękna
introsia

Czym jest dusicha i kim był człowiek, który kopał się z końmi? Czym jest orna i dlaczego 10-letni chłopiec nie lubił Fibaka, chociaż nigdy go nie widział i nienawidził Wenecji, chociaż nigdy tam nie był? To pytania, na które odpowiedzi znaleźć można tylko na końcu świata. Zbiór pełnych humoru opowiadań Wawrzyńca Siedleckiego zabiera czytelnika w nostalgiczno-surrealistyczną podróż do...

Zbiór pełnych humoru opowiadań Wawrzyńca Siedleckiego zabiera czytelnika w nostalgiczno-surrealistyczną podróż do mazowieckiej wsi sprzed półwiecza. Autor śledzi absurdy życia małej społeczności i własne, dziecięce dylematy. W lapidarnych anegdotach twardość wiejskiego, poddanego cyklom natury życia przeplata się z zachwytem nad pięknem świata i ciepłem naiwnych wzruszeń.

Warto wrócić do dzieciństwa. Warto przeżyć jeszcze raz nasze małe strachy, radości i fascynacje. Naprawdę warto przeczytać tę książkę. To nasz polski "Mikołajek".
Andrzej Grabowski, aktor

źródło opisu: Wydawnictwo Hillman

źródło okładki: www.ksiegarnia.piotrstaron.pl

darek_lask | 2019-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Świat widziany oczami małego chłopca: śmieszny, dziwny, niezrozumiały,czasami straszny. Prawdziwy aż do bólu. Wywołujący uśmiech przez łzy i przywołujący świat, który odszedł bezpowrotnie. Świat, w którym w każdej wiejskiej kuchni stała wodniarka, taka jak w kuchni mojego dzieciństwa.
Fantastyczny duet Siedlecki-Grabowski.
Polecam pozostałe: "Na końcu świata, czyli o mały włos" oraz "Na końcu świata, czyli Afryka dzika".