Lil i Put. Chodu!!!

Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy
giera

Pełna przygód, magii i humoru opowieść dla odbiorcy w każdym wieku. Drugi tom serii, która powstała jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w pierwszej edycji Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci. Ciągle głodne i chodzące bez grosza przy duszy, za to sprytne i bardzo pomysłowe małoludy Lil i Put kontynuują włóczęgę po niebezpiecznym świecie pełnym zombiaków, duchów,...

Pełna przygód, magii i humoru opowieść dla odbiorcy w każdym wieku.

Ciągle głodne i chodzące bez grosza przy duszy, za to sprytne i bardzo pomysłowe małoludy Lil i Put kontynuują włóczęgę po niebezpiecznym świecie pełnym zombiaków, duchów, trolli, nimf, wampirów, utopców i innych strasznych stworów. W tym albumie małoludy znajdą się na wesołym cmentarzu, nie będą mogły przejść przez wiszący most, zajmą się zyskownym łapaniem gryzoni dla pewnego alchemika, pomogą czarodziejce Miksji Iskier kupić zegar od wróżek, z kiepskim skutkiem zaopiekują się mroczną nastolatką i spędzą niezapomnianą noc na leśnej polanie.

Czytelniku, nie próbuj powtarzać numerów wycinanych innym bohaterom przez Lila i Puta!

Scenariusz komiksu napisał Maciej Kur, absolwent warszawskiej ASP, współautor seriali animowanych i filmów dokumentalnych. Rysunki są dziełem innego absolwenta warszawskiej ASP - ilustratora, malarza i twórcy murali Piotra Bednarczyka.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/281407-lil-i-put-2-chodu

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/281407-lil-i-put-2-chodu

PolishPopkulturę | 2015-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Fajny komiks dla dzieci, ale tylko pod warunkiem, że czytają razem z rodzicem, który wyjaśni co bardziej niezrozumiałe kwestie. Poza tym, mogę się założyć, że niejeden rodzic będzie miał z lektury więcej frajdy niż jego pociecha. Mnóstwo tu podtekstów i odniesień do popkultury, a to jednak wielka sztuka, napisać coś w taki sposób, by każdy, zależnie od wieku, dostrzegał w tej samej historii coś zupełnie innego. Ostrożnie wysnuję więc tezę, że "Lil i Put" to taki komiksowy "Shrek", a to ode mnie akurat naprawdę spory komplement :).

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

sweetdream | 2015-12-29
Przeczytana: 2015 rok

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Początkowo, gdy zaczynałam go czytać miałam mieszane uczucia, ale trwało to bardzo krótko, bo z każdą kolejną historyjką podobał mi się coraz bardziej. Historia dwóch przyjaciół, którzy w trakcie swojej wędrówki napotykają na kolejne przeszkody, w postaci upiorów, wampirów i zombiaków jest przemyślana w każdym detalu. Czarny humor i zabawne dialogi, często nawiązujące do naszej rzeczywistości zaskakują i wywołują uśmiech na twarzy. Nigdy nie pomyślałabym że takiego rodzaju komiks tak bardzo mnie rozbawi. Zwłaszcza, że z założenia jest to komiks dla dzieci. Ale według mnie zdecydowanie jest to pozycja dla starszych dzieci, które wraz z rodzicami zrozumieją kontekst takiego czarnego humoru. Rysunki są na najwyższym poziomie i doskonale pasują do tekstu. Z pozoru straszne stwory stają się zwyczajne i śmieszne. Z pewnością jest to odpowiedni komiks dla wielbicieli tego gatunku.

Leon | 2018-01-22
Na półkach: 2018, Przeczytane