Porucznik Leary dowodzi

Tłumaczenie: Jerzy Marcinkowski
Wydawnictwo: ISA
Lt. Leary Commanding

Porucznik Daniel Leary z Floty Republiki Cinnabaru dowodzi korwetą Księżniczka Cecile; jego przyjaciółka, oficer łączności Adele Mundy, dysponuje najnowszymi osiągnięciami techniki szpiegowskiej oraz umiejętnościami, dzięki którym przetrząśnie najściślej strzeżone bazy danych. Brakuje im tylko wrogów, lecz za chwilę Los dostarczy ich w nadmiarze! Zakładnik wykorzystuje Księżniczkę Cecile do odzyskania wolności i tronu! Sojusznik spiskuje z nieprzyjaciółmi Cinnabaru, a jedynym sposobem utrzymania tajemnicy jest zniszczenie Księżniczki Cecile! Herszt piratów wydaje bitwę swej rywalce, a Księżniczka Cecile idzie w zastaw! Daniel, Adele i ich wyborowa załoga muszą walczyć z biurokratami i zdrajcami, wichrami bezludnej pustyni i trudami podróży, jakiej nikt jeszcze nie przedsięwziął. Jeżeli im się powiedzie, w nagrodę otrzymają szansę na walkę z przeciwnikiem, który mógłby rozpylić ich korwetę i sto podobnych jej okrętów na atomy!

WojteK | 2013-09-13
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Dla mnie rewelacyjne sci-fi. Jest wszystko czego oczekiwałem. Sceny batalistyzne, rozterki moralne, zwiedzanie światów, kasty różnych rodów jak i momenty obyczajowe. Zachłysnąłem się tą książką i przeczytałem z przyjemnością. Nie dałem arcydzieła tylko dlatego, że jest to moja subiektywna opinia temat tej książki a nie fakt powszechnie znany (:

Tomasz | 2016-07-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papier