Chain of Gold

Okładka książki Chain of Gold Cassandra Clare
Okładka książki Chain of Gold
Cassandra Clare Wydawnictwo: Simon & Schuster, Margaret K. McElderry Books Cykl: Ostatnie godziny (tom 1) fantasy, science fiction
Ostatnie godziny (tom 1)
Simon & Schuster, Margaret K. McElderry Books
2020-03-03
2020-03-03
Inne

Historia bohaterów wydaje się fajna ale niektore wątki zniechęcają do kolejnych części, nie wciągnęła mnie ta seria

Sama w sobie książka nie jest źle napisana (chociaż w polskim wydaniu często brakuje jakichś literek itp.),jednak nie jest zupełnie w moim klimacie. Cały ten romantyczny wątek niesamowicie mnie irytował. Postacie zachowują się nielogicznie, dużo niekonsekwencji i zdarzeń które wynikają z niczego.

Jestem pod ogromnym wrażeniem! Zaczynam coraz bardziej rozumieć, dlaczego ta trylogia ma tylu fanów!

(UWAGA SPOILER: czy Tatiana może zdechnąć? bardzo proszę... jej córeczka też, będzie znacznie przyjemniej bez nich *emotka niewinnej, uśmiechniętej buźki*)

Dawno mnie wkurzali tak główni bohaterowie, ale jestem ciekawa co dalej…

Dawno mnie wkurzali tak główni bohaterowie, ale jestem ciekawa co dalej…

Trochę się męczyłam jak czytałam. Nie moje klimaty, dużo nazw, szybka akcja (chociaż to na plus). Dla fanów fantastyki myślę że dobre.

Moja przygoda ze światem nocnych łowców zaczęła się od "Darów Anioła", a później były "Mroczne intrygi", które pokochałam jeszcze bardziej😁

Mam w planach również "Diabelskie maszyny", które niestety zaspojlerowałam sobie czytając "Łańcuch ze złota"🫣 Niestety mamy tu po krótce opisane wydarzenia z "Diabelskich maszyn". No ale trudno.

"Łańcuch ze złota" to taki grubasek i można by ją co nieco skrócić, nie rozwlekać niektórych wątków. Ale i tak książkę czytało mi się super i wciągnęła mnie niesamowicie😄

"Łańcuch ze złota" to taki grubasek i...

#demony #walka #tajemnice #romantasy

Jeżeli jesteś fanem świata, gdzie runy i serafickie noże to must have w walce z demonami - to bardzo dobra pozycja. + wątki miłosne nie przysłaniają fabuły B)

Dla osób, które czytały Diabelskie maszyny i Dary Anioła - wiele smaczków nawiązujących do tych serii ^^ nie przeszkadza to jednak, jeśli swoją przygodę z piórem Cassandry Clare zaczniesz od Łańcucha ze złota :D

Początek może wydawać się jednostajny, nie ma tu jednego bohatera pierwszoplanowego.
Ale to co się dzieje od drugiej części książki… Wow :D

Dla tych co przeczytali, czy Waszym ulubionym rozdziałem też jest 15? ;)

#demony #walka #tajemnice #romantasy

Cassandra Clare słynie z takich cykli jak „Mroczne intrygi”, „Dary Anioła”, „Mroczne intrygi”, „Najstarsze klątwy”, „Diabelskie maszyny”, „Ostatnie godziny”, „Magisterium”. Ma na swoim koncie współtworzenie powieści graficznych oraz zbiorów opowiadań, a teraz na polskim rynku pojawił się „Strażnik Miecza” należący do cyklu „Sword Catcher”. Tworzone przez pisarkę historie są różnorodne. Łączy je jednak to, że zawsze w jakiś sposób pojawia się w nich magia, zjawiska, których nie da się wyjaśnić lub upatruje się działania sił nadprzyrodzonych. Wykreowane przez nią postacie zawsze są ciekawe i pozwalają na poruszenie ważnych aspektów życia społecznego. Do tego za każdym razem mamy wciągającą fabułę, pełną emocji przygodę, świetnie tkaną intrygę.

Mam trochę mieszane uczucia do tej serii. Mimo wszystko bardzo chciałam poznać historię dzieci Willa i Tessy.
W przeciwieństwie do pozostałych serii w tej dzieje się dużo mniej akcji.

W przeciwieństwie do pozostałych serii w tej dzieje się dużo mniej akcji.

Jakoś mnie nie porwała, zobaczymy co będzie w następnych częściach.

Jakoś mnie nie porwała, zobaczymy co będzie w następnych częściach.