9788360192870

Pozornie rutynowa sprawa rozwodowa przeradza się w prawdziwy koszmar: upozorowana na samobójstwo śmierć sędziego staje się poszlaką świadczącą o aferze korupcyjnej toczącej filadelfijskie środowisko prawnicze i sięgającej mackami aż do centrali FBI. Młoda prawniczka Grace Rossi, która jako pierwsza trafia na ślady afery, musi stawić czoło nie tylko przestępcom odpowiedzialnym za zbrodnię, ale i zmowie milczenia panującej w środowisku prawniczym. Książka otrzymała Edgar Award, najważniejszą nagrodę w dziedzinie literatury sensacyjnej i kryminalnej.

knigoholiczka | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

To nie pierwsza książka tej autorki, którą miałam przyjemność przeczytać. Piszę przyjemność, bo Lissa Scottoline jest jedną z moich ulubionych autorek i staram się dotrzeć do wszystkich książek napisanych przez nią. Jeżeli ktoś ma ochotę na lekki kryminał, w którym trup nie ściele się gęsto, a krew nie leje się litrami to powinien sięgnąć po tę książkę.
Grace to prawniczka, ale też samotna mama, która powoli zaczyna rozumieć, że w jej życiu potrzeba jest miłość i mężczyzna. Pewnej nocy w pracy między nią, a kolegą, notabene żonatym wydarza się coś więcej, a następnego dnia... mężczyzna popełnia samobójstwo.
To znaczy, taka jest oficjalna wersja, w to wierzą wszyscy ale Grace ma przeczucie, że jest inaczej, że Armen został zamordowany. Rozpoczyna własne śledztwo, dość trudne i mozolne bo nikt jej nie wierzy, a na dodatek zmaga się również z własnymi kłopotami rodzinnymi. Czy Grace ma rację w upartym dążeniu do odkrycia prawdy? Może prawnik rzeczywiście popełnił samobójstwo, może nie...

Avalanche | 2017-01-23
Dariusz Grom | 2016-12-28