Bez odwołania

Okładka książki Bez odwołania Lisa Scottoline
Okładka książki Bez odwołania
Lisa Scottoline Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. kryminał, sensacja, thriller
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
2008-01-01
2008-01-01
9788360192870

Kolejna bardzo dobra książka Lisy. Akcja wciąga, płynie szybko i ciekawie. Świetny sposób pisania,. Polecam

Dawno nie czytałam równie głupiej książki, jaką okazała się „Bez odwołania” Lisy Scottoline. Potencjał, owszem, powieść miała, ale został on gdzieś zapodziany. Pierwsza część, tak w okolicach 30% była o niczym, bezsensowne opisy spraw w sądzie, dialogi przekształcone w absurdalny bełkot. Do tego postaci zupełnie bez cech indywidualnych, zlewające się w jedno mało charakterystyczne ciało. Sprawa kryminalna opisana zupełnie bez napięcia, potem niby śledztwo, ale sprowadzające się do dwóch czy trzech przeszukań dokumentów. Dużo obyczajówki, ale też nieziemsko nudnej, niby urozmaicenie w postaci zagmatwanej sytuacji rodzinnej, w pewnym momencie rozmyte do zera. Książka bardzo niedopracowana, nudna i napisana bez polotu. Dla mnie strata czasu.

To nie pierwsza książka tej autorki, którą miałam przyjemność przeczytać. Piszę przyjemność, bo Lissa Scottoline jest jedną z moich ulubionych autorek i staram się dotrzeć do wszystkich książek napisanych przez nią. Jeżeli ktoś ma ochotę na lekki kryminał, w którym trup nie ściele się gęsto, a krew nie leje się litrami to powinien sięgnąć po tę książkę.
Grace to prawniczka, ale też samotna mama, która powoli zaczyna rozumieć, że w jej życiu potrzeba jest miłość i mężczyzna. Pewnej nocy w pracy między nią, a kolegą, notabene żonatym wydarza się coś więcej, a następnego dnia... mężczyzna popełnia samobójstwo.
To znaczy, taka jest oficjalna wersja, w to wierzą wszyscy ale Grace ma przeczucie, że jest inaczej, że Armen został zamordowany. Rozpoczyna własne śledztwo, dość trudne i mozolne bo nikt jej nie wierzy, a na dodatek zmaga się również z własnymi kłopotami rodzinnymi. Czy Grace ma rację w upartym dążeniu do odkrycia prawdy? Może prawnik rzeczywiście popełnił samobójstwo, może nie należy się dopatrywać udziału osób trzecich?
W książce nie spodobała mi się jedna rzecz: o rozwiązaniu zagadki dowiadujemy się jakieś 20 stron przed zakończeniem książki. Zresztą w ogóle dużo miejsca poświęcono sprawom prywatnym, rodzinie, uczuciom, a zagadka kryminalna jest trochę jakby dodatkiem. Właśnie dlatego poleciłam ją osobom, które nie lubią, jak to się mówi, ciężkich kryminałów.
A mimo to polecam, warto przeczytać.
A już 4 lutego w sprzedaży nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka pojawi się najnowsza książka Lisy Scottoline pt "Nie odchodź".

Grace to prawniczka,...

• Priorytet 3
  • Scottoline Lisa
  • W biblioteczce

Dodaj cytat z książki Bez odwołania