Praca zmianowa

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Mateusz

Dzisiejsze czasy zapewniają łatwy dostęp do technologii co w znaczący sposób poprawia jakość życia. Mamy możliwości wyboru niezliczonej ilości dóbr. To powoduje, że kupujemy coraz więcej. Mamy ochotę jak najwięcej posiadać. Taki styl życia w obecnym świecie jest jak najbardziej powszechny i nawet zrozumiały. Takie wzorce zostały ustalone. Jednak należy sobie zdawać sprawę, iż gromadzenie dóbr wymaga ich wzmożonej produkcji. Natomiast sam konsument jest zmuszony do zarabiania coraz większej ilości pieniędzy aby te dobra zdobywać. Takie podejście do sprawy ma również swoje konsekwencje. Chcąc sprostać możliwościom produkcyjnym i zarobkowym jesteśmy zmuszeni do ciągłej pracy w tym także pracy zmianowej. Czy zatem taki tryb pracy jest w zgodzie z naturą i pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i życie? Absolutnie nie! W tej książce w zwięzły sposób chcę przedstawić aspekty zdrowotne i społeczne pracy zmianowej. Podejmując taki rodzaj zatrudnienia warto zdawać sobie sprawę z płynących z tego faktu konsekwencji. Pojawia się odwieczne pytanie czy żyjemy po to aby pracować, czy może jednak pracujemy po to aby żyć? W przypadku pracy zmianowej ten problem jest podwójnie istotny. W książce tej zawarte są również informacje w jaki sposób łagodzić skutki pracy zmianowej. Zawarte dane, tabele i wykresy mają pomóc zilustrować problematykę. Zachęcam do zapoznania się z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi tej tematyki aby podejmować jak najbardziej mądre i świadome wybory.

źródło opisu: e-bookowo.pl

źródło okładki: e-bookowo.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!