Indie - Kościół - Salwatorianie. Z przeszłością ku przyszłości

Tamanna

Tamanna | 2015-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Indie
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Przeczytałam tylko połowę książki. Drugą część poświęconą działalności salwatorianów w Asamie i w Indiach zostawiam sobie na czas, gdy uda mi się odwiedzić Asam (oby!).
Rozdziały, na których mi dziś zależało to:
- "Słowo usłyszane (śruti) i Słowo ujrzane (darśana) hindusów a Słowo wcielone chrześcijan" - autorstwa prof. Marii Krzysztofa Byrskiego
- i "Kościół w Indiach dziś" prof. Eugeniusz Sakowicza

Eugeniusz Sakowicz, teolog religii, członek komitetu do spraw Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi (w ramach rady do spraw Dialogu Religijnego episkopatu Polski) pisze "W Indiach , to co przeszłe jest teraźniejsze, a to, co wydaje się niewidoczne, jest równie realne jak to, co postrzegalne". W podrozdziale "Indie kolebką wielkich religii świata" pisze o tym, że "niemal wszyscy ludzie wiary religijnej żyjący na Zachodzie są w sensie duchowym Azjatami. Azjatą był - jako Człowiek - Jezus Chrystus." Sakowicz pisze o tym powołując się na fakt, że nie tylko w Indiach narodził się...