Błękitna suknia

Tłumaczenie: Zbigniew T. Gieniewski
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Dress Lodger

Piętnastoletnia prostytutka Gustine robi wszystko, by utrzymać swoje dziecko, które przyszło na świat z odrażającym kalectwem. Chirurg Chiver, wplątany w morderstwo, porzuca Edynburg by zająć się nauczaniem medycyny i swoją narzeczoną. On i Gustine trafiają na siebie w East Endzie, gdzie panuje pomór. Prostytutka dostarcza medykom ciał do studiów nad anatomią, gdyż oficjalne darowizny nie wystarczają. Jednak gdy chirurg zaczyna obsesyjnie interesować się dzieckiem Gustine, ta zwraca się o pomoc do Oka swojego śmiertelnego wroga.

Joanna | 2010-07-22

Książka jest rewelacyjna, polecam każdemu kto lubi tego typu historie.
Druga po Mieście ślepców skłaniająca do refleksji, wzruszająca. Świetna.

SYLVIA | 2015-06-18
Na półkach: - Pomyłki -, Przeczytane