Szkice o Żołnierzach Wyklętych i współczesnej Polsce

Wydawnictwo: LTW
historia
tsantsara

Zbiór tekstów publicystycznych, skupionych wokół tematu polskiej partyzantki antykomunistycznej po II wojnie światowej. Wydarzenia z aktualnego życia kulturalnego i politycznego naszego państwa stają się dla autora pretekstem do przypomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed kilkudziesięciu zaledwie lat, których bohaterami byli żołnierze z oddziałów „Ognia”, „Zapory” czy „Łupaszki”, a niejednokrotnie do nakreślenia prawdziwego tych wydarzeń przebiegu. Jest to kolejny krok na rozpoczętej nie tak dawno drodze do odzyskania przez Żołnierzy Wyklętych należnego im miejsca w historii kraju i pamięci narodu. I choć wiele dobrego się już w tej kwestii dzieje, to autor w pracy swej nie ustaje. Cierpliwie wskazuje nadal istniejące pomniki dawnego systemu – te betonowe i te żywe, wytyka „drobne” kłamstewka z gazety czy ekranu, stara się przywrócić słowom ich właściwe znaczenie.

źródło opisu: www.ltw.com.pl

źródło okładki: www.ltw.com.pl

rotmistrz | 2017-10-19
Przeczytana: 14 lipca 2016

Dla kogoś kto nie potrzebuje opasłego tomiszcza z milionem przypisów, napisanego pseudonaukowym żargonem ta książka jest wymarzona. Nie ma tu wprawdzie opisów konkretnych potyczek, walk i działań. Więcej tu przemyśleń na temat współczesnej Polski.Ale jest OK.Napisana żywo, z pasją cholernie ciekawie. Polecam.