Apokalipsa. Księga nieodwołalnego Sądu Bożego na światem i nad Złym/Złem

Wydawnictwo: Jedność
apokalipsa, biblia, pismo święte
religia
relanium

To książka o nowotestamentowej Apokalipsie napisana na bazie naukowej interpretacji, ale równocześnie skierowana do każdego czytelnika przynajmniej na poziomie wiedzy humanistycznej szkoły średniej. Nie ma w niej bibliograficznych przypisów, zawiera natomiast wiele cytatów samej księgi, a właściwie jej tłumaczenia, które autor dokonał na oryginalnym tekście greckim, nierzadko korygując stereotypowe pojęcia, zwroty, a nawet całe zdania. Prowadzi ona drogami właściwych nazw i sensów w tej obfitej dżungli symboli i nakładających się na siebie schematów kompozycyjnych. Jest próbą zainteresowania oryginalną, już niespotykaną formą spojrzenia starożytnych na losy całego świata i religijnej wspólnoty chrześcijańskiej, czyli proponuje, bez szukania komercyjnej sensacyjności, odpowiedzieć na często zadawane pytanie Apokalipsie: co, albo kto rządzi naszym światem, jaki będzie nasz przyszły los i jak mamy żyć, aby uniknąć najgorszej rzeczy, jaka może nas spotkać.

źródło opisu: http://gloria24.pl

źródło okładki: http://gloria24.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!