Nutka znajduje przyjaciół

Cykl: Kto mnie przytuli? (tom 12)
Wydawnictwo: Wilga
8 (11 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
kotka, papuga, azyl, przytulisko
Jaguś

Bohaterka tego tomu to Nutka - mała, kremowa kotka brytyjska o złotych oczach. Zagubioną i przerażoną koteczkę, która się ukryła w szkolnej piwnicy, znajdują dzieci. Wraz z nauczycielką cała klasa IV b szuka domu dla znajdki, a przy okazji organizuje kiermasz na rzecz Przytuliska. Wreszcie koteczka trafia pod opiekę Norberta. Chłopiec ma także psa Rufusa i papugę. Po wielu perypetiach Rufus, koteczka i papużka stają się przyjaciółmi.

źródło opisu: Wilga, 2014

źródło okładki: Wilga, 2014

Mika | 2018-07-24
Przeczytana: 10 lipca 2018

Bardzo przyjemna lektura po magicznych kucykach i wszechogarniajacej magii.
Tutaj wszystko jest bardzo realne, codzienne i przedstawione zrozumiałym językiem. Objęte problemy mogą być jeszcze zbyt poważne dla 5-7 latek, ale starsze dzieci i młodzież na pewno z przyjemnością poczytaja o przygodach młodej koteczki uratowanej przez starszego pana (motyw zbierania sirowcow wtornych by miec pieniadze na jedzenie) a nastepnie znalezionej przy szkole przez dzieci.