Dropsik potrzebuje pomocy

Cykl: Kto mnie przytuli? (tom 11)
Wydawnictwo: Wilga
dropsik, piesek, azyl
Jaguś

Bohaterem tomu jest Drops - przeuroczy mały piesek, rasy norwich terier, który zostaje rozdzielony z rodzeństwem i trafia do azylu dla zwierząt prowadzonego przez oszustkę. Choć Dropsik odzyskuje wolność dzięki akcji dyrektorki Przytuliska, już nie potrafi nikomu zaufać i ucieka ludziom, którzy chcą mu pomóc. Znajduje go na polu, na końcu tęczy mała Martyna, niepełnosprawna dziewczynka, która bardzo potrzebuje przyjaciela.

źródło opisu: Wilga, 2014

źródło okładki: Wilga, 2014

Jakubkowska | 2018-10-24

Okładka po prostu prześliczna, jak każda z serii... Niestety, ale mam nieodparte wrażenie, że te książeczki pisane są przez Panią Stelmaszyk na siłę. Autorka bestsellerowych "Kronik Archeo" (co do których mam bardzo mieszane uczucia zresztą, ale niech już będzie)nie musiała już w moim odczuciu przerzucać się na "produkcję" książek. Seria "Kto mnie przytuli", czego nie sposób nie zauważyć, według mnie próbuje naśladować serię "Zaopiekuj się mną" Holly Webb.

AnnaSikorska | 2016-08-26

„Dropsik potrzebuje pomocy” Agnieszki Stelmaszyk to opowieść o trzech szczeniakach, które trafiły do kapryśnej, bogatej pani szybko nudzącej się psotnymi zwierzakami i pozbywającej się ich. Zwierzęta trafiają do fałszywego azylu, który przetrzymuje czworonogi w fatalnych warunkach. Równocześnie toczy się opowieść o niepełnosprawnej Martynce. Dziewczynka większość czasu spędza w fotelu czytając książki, oglądając przechodniów, krajobraz za oknem. Codziennie musi jeździć na rehabilitację i powinna wychodzić na spacery, ale bardzo wstydzi się tego, w jaki sposób chodzi. Nie lubi kiedy zwraca na siebie uwagę, ludzie jej się przyglądają, pokazują palcem. Chciałaby być jak każde zdrowe dziecko. Jej mama bardzo się o nią martwi, bo dziewczynka przez swoją izolację nie ma żadnej koleżanki.
Pewnego dnia mam zostawia ją na chwilę w domu. Robi zakupy, a Martynka przez okno obserwuje otoczenie. W deszczu dostrzega dziewczynkę z parasolem i psem. Ku jej zaskoczeniu oboje zwracają na nią uwagę i...