Poradnik złych manier. Aforyzmy wybrane

9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Aforyzmy
inne
gumiak

Poradnik złych manier jest wyborem tysiąca aforyzmów ze zbiorów Mądre głupoty, Żyje jeszcze Don Kichot i Jęzostrzępy. Do wyboru autor dołączył także garść aforyzmów nowych, powstałych w latach 2001-2007. Poradnik złych manier dowodzi, iż Lech Jakób posiadł rzadki dar: w ukazywaniu poczucia nonsensu, ale i rzeczywistości, jest fenomenalnie błyskotliwy, paradoksalny i sarkastyczny. Stanisław...

Poradnik złych manier dowodzi, iż Lech Jakób posiadł rzadki dar: w ukazywaniu poczucia nonsensu, ale i rzeczywistości, jest fenomenalnie błyskotliwy, paradoksalny i sarkastyczny. Stanisław Jerzy Lec, gdyby żył, zaprosiłby go do swojej akademii.
Leszek Żuliński

Poradnik złych manier to zaskakujące humorem, trafnością spostrzeżeń, więc często goryczą prawdy o człowieku, te myśli Jakóba, które stanowią wypadkową jego talentów: poety, prozaika, filozofa i satyryka.
Anatol Ulman

źródło opisu: http://www.wforma.eu/20,poradnik-zlych-manier-aforyzmy-wybrane.html

źródło okładki: http://www.wforma.eu/20,poradnik-zlych-manier-aforyzmy-wybrane.html

AnnaSikorska | 2017-04-30

Poradników właściwego zachowania każdego roku powstaje bardzo wiele. Mimo coraz większej ignorancji wobec innych dobre zachowanie ciągle jest w cenie, dlatego tak bardzo nagradza się je w szkole. Nie przystosowujący się do norm społecznych zawsze byli problemem, który eliminowano przez wykluczenie. Lech M. Jakób idzie pod prąd i serwuje nam „Poradnik złych manier”. Jeśli oczekujemy, że znajdziemy tam satyrę innych poradników to się rozczarujemy.
„Poradnik złych manier” to niewielkich rozmiarów kwadratowa książeczka z dość nietypowymi ilustracjami naśladującymi ilustracje przedszkolaków: wszystko uproszczone i przerysowane. Do nich świetnie pasuje pozostała część, która również sprowadza nas do czasów niewinnego łączenia powiedzeń, wypaczania otoczenia, przerysowywania rzeczywistości dziecięcą wyobraźnią. Mimo tego jest w nich wiele prawdy, którą często boimy się głośno powiedzieć. Jedną z nich jest „Idee jak zarazki: często giną z ich nosicielami”.
Z dziecięcego poszukiwania...