Okładka książki Lot bocianów

Lot bocianów

Albatros
83-7359-313-6
typ
papier
6.93 (298 ocen i 24 opinie)

Opis książki

Louis Antioche na zlecenie szwajrcarskiego ornitologa Maxa Bohma wyrusza śladem bocianów, migrujących jesienią do Afryki. Ostatniej wiosny część ptaków nie powróciła do Europy - Louis ma wyjaśnić tę zagadkę. Niespodziewana śmierć Bohma nie powstrzymuje go przed podjęciem zadania, które zamienia się w niebezpieczną wyprawę do źródeł szaleństwa. Trasę, którą podąża - od Słowacji, poprzez Bułgarię, Turcję i Izrael, aż do RPA - wyznaczają przerażające morderstwa. Ich ofiary poddane zostały torturom, pozbawiono je serc. Sekcja zwłok zmarłego ornitologa wykazuje, iż w jego piersi biło przeszczepione serce. Kto był dawcą? - nie zachowała się żadna dokumentacja tej operacji. Co wspólnego mają ze sobą zaginione ptaki, diamenty i drastyczne eksperymenty medyczne? Zdobycie odpowiedzi wiąże się z wielkim niebezpieczeństwem...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Monika | 2014-05-08
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

I co my tu mamy...? Mamy bociany i ornitologów, wartką akcję i podróż przez pół Europy, kawałek Azji i część Afryki, ale przede wszystkim mamy morderstwa, kradzieże i bezwzględny świat. Dawno nie czytałam książki z tak brutalnymi opisami... Na szczęście całość jest ciekawa na tyle, że nie rzuciłam jej w kąt po kolejnej krwawej jatce.

Młody historyk Louis na prośbę szwajcarskiego ornitologa Maksa wyrusza śladem emigrujących do Afryki bocianów, jego zadaniem jest wykryć, dlaczego owe bociany nie wracają do Europy… Jak dla mnie, nie była to emocjonująca powieść, jak wiele innych tego autora… może słowo zawiodłam się to za dużo powiedziane, ale przez przynajmniej połowę powieści troszkę się męczyłam, a że nie lubię nie kończyć zaczętych książek, więc brnęłam w tą historię dalej, druga część powieści bardziej ciekawa i dużo więcej w niej intrygujących treści, ale podsumowując, mnie nie porwała, jak np.: „Purpurowe rzeki”.

tajus | 2011-03-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Miałam
Przeczytana: 03 lutego 2011

Z racji tego, iż jest to pierwsza książka Grange'a, w dodatku jej cena nie jest wygórowana, spodziewałam się nieciekawej i mało tajemniczej akcji. Jakże się myliłam! Treść owej powieści "połknęłam" po kilku godzinach lektury, nie mogąc się od niej oderwać. Świetna akcja, mnóstwo zagadek i tajemniczych okrutnych morderstw. Byłam mile zaskoczona po lekturze, dlatego prawie od razu sięgnęłam po "Kamienny krąg" tegoż autora. Niestety ta kolejna książka rozczarowała mnie, a "Lot bocianów" pozostał numerem jeden.

comique | 2014-01-26
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Jakoś tak mnie nie porwała, męczyłam się podczas czytania owej książki. Liczę na to, że inne książki Grange'a będą lepsze ;)

Małgorzata | 2013-12-30
Przeczytana: wrzesień 2012

Louis Antioche jest świeżo upieczonym, trzydziestodwuletnim doktorem nauk historycznych. Po ośmiu latach wyczerpującej psychicznie i nudzącej go pracy naukowej jedyną rzeczą o jakiej marzy jest oderwanie się od zatęchłego środowiska i rozpoczęcie prawdziwego, czynnego życia.
Z pomocą przychodzą mu przybrani rodzice. Państwo Braeslerowie, starsi dyplomaci, którzy zaopiekowali się Louisem po tragicznej śmierci jego rodziny i zapewniali mu życie na wysokim poziome polecają młodemu człowiekowi, aby skontaktował się z pewnym Szwajcarem.
Max Böhm, znajomy Braeslerów, którego odwiedza Louis jest starszym człowiekiem, który wiele lat spędził pracując w Afryce. Z zamiłowania ornitolog, obserwuje co roku stada bocianów, które wylatują ze Szwajcarii do Afryki, aby powrócić wiosną. Zadaniem, jakie powierza Louisowi jest…śledzenie bocianów. Niepokoją go bowiem zniknięcia ptakow, które wracają o wiele mniej licznie.
Louis zgadza się podjąć rozwikłania ornitologicznej zagadki, a Böhm zapewnia mu wsze...

usiuta | 2011-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2011

Moją pierwszą książką tego autora były „Purpurowe rzeki”, które okrzyknięto bestsellerem (drugim „Milczeniem owiec”), dlatego po „Locie bocianów” spodziewałam się czegoś słabszego, czegoś co można określić początkami twórczości, słabszą pozycją…Nic bardziej mylnego! „Lot” to doskonale skonstruowana historia z bocianami w tle, z szokującymi opisami mordów, z drogą, którą przebył główny bohater tak malowniczo opisaną, że niemal namacalną. Wraz z nim przejechałam pół Europy, żeby na końcu poznać dziką i okrutną Afrykę. Spotkałam Romów i ich koczowniczy tryb życia, Izraelitów i ich życie w kibucu, a także Pigmejów i ich wierzenia. Jednak największe zło przyszło do nich wszystkich z mądrej, intelektualnie rozwiniętej i ucywilizowanej części Europy. Pod płaszczem dobra biały człowiek przyniósł zło. Finał zaskakuje i nie rozczarowuje.

Mocne i dobre. Polecam.

jw23 | 2012-07-17
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

To druga książka Grange jaką przeczytałem no i kolejny ogromny plus dla autora. Książka jest całkiem inna niż "Purpurowe rzeki", nie ma powtarzających się schematów, jak u niektórych autorów, rewelacja po prostu :)Czytelnicy szukający dobrej rozrywki nie będą się nudzić czytając "Lot bocianów", z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę.

tattwa | 2014-03-28

To moja ulubiona powieść Grange. Wstrząsnęła, zaskoczyła i pozostała na długo w pamięci. Rzadko wracam do kryminałów, ale jestem pewna że znów ją kiedyś przeczytam.

chickencoop | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

//SPOILERS//

HMMMHMMM, HMM,HMM,HMMMMMMMM.....

Jak by tu ocenic te ksiazke? Powiem tak - naprawde swietna, pomijajac to, ze Louis, no sorry, ale jest kompletnym laikiem, nie ogarnia, nie zna sie, a nagle jak go zaatakuja, to daje sobie rady z najstraszniejszymi mordercami, ze swietnym sprzetem, udaje mu sie zmylic najwiekszych gangsterow na swiecie, wscieklych i oblakanych ,sprytnych sadystow. Nie wiem, troszke to malo wiarygodne... Lecz intryga swietna, koniec nie rozwalil mnie, BO w sumie od poczatku mialam takie podejrzenia. Ale bez wiekszych zarzutow.

I nie ogarnelam - czy Sarah w koncu miala z Louisem dzieciaka ,czy nie???

Ach, na niektore pytania nigdy nie poznamy odpowiedzi.

Polecam :)

ika1989 | 2014-06-20
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

jednym słowem arcydzieło :) przeczytałam jednym tchem :) wrażenia niesamowite :D

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku