Okładka książki Lot bocianów

Lot bocianów

Albatros
83-7359-313-6
typ
papier
6,91 (320 ocen i 25 opinii)

Opis książki

Louis Antioche na zlecenie szwajrcarskiego ornitologa Maxa Bohma wyrusza śladem bocianów, migrujących jesienią do Afryki. Ostatniej wiosny część ptaków nie powróciła do Europy - Louis ma wyjaśnić tę zagadkę. Niespodziewana śmierć Bohma nie powstrzymuje go przed podjęciem zadania, które zamienia się w niebezpieczną wyprawę do źródeł szaleństwa. Trasę, którą podąża - od Słowacji, poprzez Bułgarię, Turcję i Izrael, aż do RPA - wyznaczają przerażające morderstwa. Ich ofiary poddane zostały torturom, pozbawiono je serc. Sekcja zwłok zmarłego ornitologa wykazuje, iż w jego piersi biło przeszczepione serce. Kto był dawcą? - nie zachowała się żadna dokumentacja tej operacji. Co wspólnego mają ze sobą zaginione ptaki, diamenty i drastyczne eksperymenty medyczne? Zdobycie odpowiedzi wiąże się z wielkim niebezpieczeństwem...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Monika | 2014-05-08
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

I co my tu mamy...? Mamy bociany i ornitologów, wartką akcję i podróż przez pół Europy, kawałek Azji i część Afryki, ale przede wszystkim mamy morderstwa, kradzieże i bezwzględny świat. Dawno nie czytałam książki z tak brutalnymi opisami... Na szczęście całość jest ciekawa na tyle, że nie rzuciłam jej w kąt po kolejnej krwawej jatce.

Młody historyk Louis na prośbę szwajcarskiego ornitologa Maksa wyrusza śladem emigrujących do Afryki bocianów, jego zadaniem jest wykryć, dlaczego owe bociany nie wracają do Europy… Jak dla mnie, nie była to emocjonująca powieść, jak wiele innych tego autora… może słowo zawiodłam się to za dużo powiedziane, ale przez przynajmniej połowę powieści troszkę się męczyłam, a że nie lubię nie kończyć zaczętych książek, więc brnęłam w tą historię dalej, druga część powieści bardziej ciekawa i dużo więcej w niej intrygujących treści, ale podsumowując, mnie nie porwała, jak np.: „Purpurowe rzeki”.

tajus | 2011-03-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Miałam
Przeczytana: 03 lutego 2011

Z racji tego, iż jest to pierwsza książka Grange'a, w dodatku jej cena nie jest wygórowana, spodziewałam się nieciekawej i mało tajemniczej akcji. Jakże się myliłam! Treść owej powieści "połknęłam" po kilku godzinach lektury, nie mogąc się od niej oderwać. Świetna akcja, mnóstwo zagadek i tajemniczych okrutnych morderstw. Byłam mile zaskoczona po lekturze, dlatego prawie od razu sięgnęłam po "Kamienny krąg" tegoż autora. Niestety ta kolejna książka rozczarowała mnie, a "Lot bocianów" pozostał numerem jeden.

Małgorzata | 2013-12-30
Przeczytana: wrzesień 2012

Louis Antioche jest świeżo upieczonym, trzydziestodwuletnim doktorem nauk historycznych. Po ośmiu latach wyczerpującej psychicznie i nudzącej go pracy naukowej jedyną rzeczą o jakiej marzy jest oderwanie się od zatęchłego środowiska i rozpoczęcie prawdziwego, czynnego życia.
Z pomocą przychodzą mu przybrani rodzice. Państwo Braeslerowie, starsi dyplomaci, którzy zaopiekowali się Louisem po tragicznej śmierci jego rodziny i zapewniali mu życie na wysokim poziome polecają młodemu człowiekowi, aby skontaktował się z pewnym Szwajcarem.
Max Böhm, znajomy Braeslerów, którego odwiedza Louis jest starszym człowiekiem, który wiele lat spędził pracując w Afryce. Z zamiłowania ornitolog, obserwuje co roku stada bocianów, które wylatują ze Szwajcarii do Afryki, aby powrócić wiosną. Zadaniem, jakie powierza Louisowi jest…śledzenie bocianów. Niepokoją go bowiem zniknięcia ptakow, które wracają o wiele mniej licznie.
Louis zgadza się podjąć rozwikłania ornitologicznej zagadki, a Böhm zapewnia mu wsze...

Majka90 | 2014-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Fantastyczny debiut Grange'a, znanego bardziej dzięki swojej drugiej książce "Purpurowe rzeki". "Lot bocianów" zaczyna się mocnym uderzeniem, a wartka akcja nie ustaje ani na chwilę. Z każdej kolejnej strony historii emanuje tajemnica, zawrotne tempo nie dające chwili nudy. Jean-Christoph Grange jest bardzo interesującym autorem obdarzonym mistrzowskim stylem. Polecam!

comique | 2014-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Jakoś tak mnie nie porwała, męczyłam się podczas czytania owej książki. Liczę na to, że inne książki Grange'a będą lepsze ;)

usiuta | 2011-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2011

Moją pierwszą książką tego autora były „Purpurowe rzeki”, które okrzyknięto bestsellerem (drugim „Milczeniem owiec”), dlatego po „Locie bocianów” spodziewałam się czegoś słabszego, czegoś co można określić początkami twórczości, słabszą pozycją…Nic bardziej mylnego! „Lot” to doskonale skonstruowana historia z bocianami w tle, z szokującymi opisami mordów, z drogą, którą przebył główny bohater tak malowniczo opisaną, że niemal namacalną. Wraz z nim przejechałam pół Europy, żeby na końcu poznać dziką i okrutną Afrykę. Spotkałam Romów i ich koczowniczy tryb życia, Izraelitów i ich życie w kibucu, a także Pigmejów i ich wierzenia. Jednak największe zło przyszło do nich wszystkich z mądrej, intelektualnie rozwiniętej i ucywilizowanej części Europy. Pod płaszczem dobra biały człowiek przyniósł zło. Finał zaskakuje i nie rozczarowuje.

Mocne i dobre. Polecam.

jw23 | 2012-07-17
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

To druga książka Grange jaką przeczytałem no i kolejny ogromny plus dla autora. Książka jest całkiem inna niż "Purpurowe rzeki", nie ma powtarzających się schematów, jak u niektórych autorów, rewelacja po prostu :)Czytelnicy szukający dobrej rozrywki nie będą się nudzić czytając "Lot bocianów", z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę.

chickencoop | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

//SPOILERS//

HMMMHMMM, HMM,HMM,HMMMMMMMM.....

Jak by tu ocenic te ksiazke? Powiem tak - naprawde swietna, pomijajac to, ze Louis, no sorry, ale jest kompletnym laikiem, nie ogarnia, nie zna sie, a nagle jak go zaatakuja, to daje sobie rady z najstraszniejszymi mordercami, ze swietnym sprzetem, udaje mu sie zmylic najwiekszych gangsterow na swiecie, wscieklych i oblakanych ,sprytnych sadystow. Nie wiem, troszke to malo wiarygodne... Lecz intryga swietna, koniec nie rozwalil mnie, BO w sumie od poczatku mialam takie podejrzenia. Ale bez wiekszych zarzutow.

I nie ogarnelam - czy Sarah w koncu miala z Louisem dzieciaka ,czy nie???

Ach, na niektore pytania nigdy nie poznamy odpowiedzi.

Polecam :)

tattwa | 2014-03-28

To moja ulubiona powieść Grange. Wstrząsnęła, zaskoczyła i pozostała na długo w pamięci. Rzadko wracam do kryminałów, ale jestem pewna że znów ją kiedyś przeczytam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku