Lot bocianów

Wydawnictwo: Albatros
6,93 (361 ocen i 29 opinii)
tłumaczenie
Wiktoria Melech
Le vol des cigognes
83-7359-313-6

Louis Antioche na zlecenie szwajrcarskiego ornitologa Maxa Bohma wyrusza śladem bocianów, migrujących jesienią do Afryki. Ostatniej wiosny część ptaków nie powróciła do Europy - Louis ma wyjaśnić tę zagadkę. Niespodziewana śmierć Bohma nie powstrzymuje go przed podjęciem zadania, które zamienia się w niebezpieczną wyprawę do źródeł szaleństwa. Trasę, którą podąża - od Słowacji, poprzez Bułgarię, Turcję i Izrael, aż do RPA - wyznaczają przerażające morderstwa. Ich ofiary poddane zostały torturom, pozbawiono je serc. Sekcja zwłok zmarłego ornitologa wykazuje, iż w jego piersi biło przeszczepione serce. Kto był dawcą? - nie zachowała się żadna dokumentacja tej operacji. Co wspólnego mają ze sobą zaginione ptaki, diamenty i drastyczne eksperymenty medyczne? Zdobycie odpowiedzi wiąże się z wielkim niebezpieczeństwem...

Sklep

• Etta i Otto i Russell i James
  • Inna dusza
  • Powrót do Daringham Hall
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Zwykły człowiek
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Szturmując niebo

8 (37 ocen i opinii)
Powrót do Daringham Hall
Kathryn Taylor

6,85 (144 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Zwykły człowiek
Graeme Cameron

9,33 (3 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Szturmując niebo
Felix Baumgartner , Thomas Becker

7,11 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
detektywmonk | 2015-04-23

O super bociany białe pomyślałem. Lubię zoologię,więc chętnie przeczytam.No nie, nie nie myślałem,że to książka zoologiczna.Wiedziałem,że to thriller francuski.Swoją drogę, klimaty grozy Made in France coraz bardziej mi się podobają.
Tu miałem do czynienia z brutalnymi morderstwami. Podróżą do Republiki Środkowo Afrykańskiej.
Akcja jest bardzo dobra, momentami może fabuła zbyt brutalna.
Ale z drugiej strony to thriller, więc jakaś tam groza być musi.

Przyznam,że te przygody w dżungli to mi się najbardziej podobały.
Tajemnica wilgotnego lasu.Pełna grozy i różnych podejrzanych typów.
To książka, którą czyta się bardzo dobrze.

Monika | 2014-05-08
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

I co my tu mamy...? Mamy bociany i ornitologów, wartką akcję i podróż przez pół Europy, kawałek Azji i część Afryki, ale przede wszystkim mamy morderstwa, kradzieże i bezwzględny świat. Dawno nie czytałam książki z tak brutalnymi opisami... Na szczęście całość jest ciekawa na tyle, że nie rzuciłam jej w kąt po kolejnej krwawej jatce.

Młody historyk Louis na prośbę szwajcarskiego ornitologa Maksa wyrusza śladem emigrujących do Afryki bocianów, jego zadaniem jest wykryć, dlaczego owe bociany nie wracają do Europy… Jak dla mnie, nie była to emocjonująca powieść, jak wiele innych tego autora… może słowo zawiodłam się to za dużo powiedziane, ale przez przynajmniej połowę powieści troszkę się męczyłam, a że nie lubię nie kończyć zaczętych książek, więc brnęłam w tą historię dalej, druga część powieści bardziej ciekawa i dużo więcej w niej intrygujących treści, ale podsumowując, mnie nie porwała, jak np.: „Purpurowe rzeki”.

tajus | 2011-03-04
Na półkach: Miałam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2011

Z racji tego, iż jest to pierwsza książka Grange'a, w dodatku jej cena nie jest wygórowana, spodziewałam się nieciekawej i mało tajemniczej akcji. Jakże się myliłam! Treść owej powieści "połknęłam" po kilku godzinach lektury, nie mogąc się od niej oderwać. Świetna akcja, mnóstwo zagadek i tajemniczych okrutnych morderstw. Byłam mile zaskoczona po lekturze, dlatego prawie od razu sięgnęłam po "Kamienny krąg" tegoż autora. Niestety ta kolejna książka rozczarowała mnie, a "Lot bocianów" pozostał numerem jeden.

Małgorzata | 2013-12-30
Przeczytana: wrzesień 2012

Louis Antioche jest świeżo upieczonym, trzydziestodwuletnim doktorem nauk historycznych. Po ośmiu latach wyczerpującej psychicznie i nudzącej go pracy naukowej jedyną rzeczą o jakiej marzy jest oderwanie się od zatęchłego środowiska i rozpoczęcie prawdziwego, czynnego życia.
Z pomocą przychodzą mu przybrani rodzice. Państwo Braeslerowie, starsi dyplomaci, którzy zaopiekowali się Louisem po tragicznej śmierci jego rodziny i zapewniali mu życie na wysokim poziome polecają młodemu człowiekowi, aby skontaktował się z pewnym Szwajcarem.
Max Böhm, znajomy Braeslerów, którego odwiedza Louis jest starszym człowiekiem, który wiele lat spędził pracując w Afryce. Z zamiłowania ornitolog, obserwuje co roku stada bocianów, które wylatują ze Szwajcarii do Afryki, aby powrócić wiosną. Zadaniem, jakie powierza Louisowi jest…śledzenie bocianów. Niepokoją go bowiem zniknięcia ptakow, które wracają o wiele mniej licznie.
Louis zgadza się podjąć rozwikłania ornitologicznej zagadki, a Böhm zapewnia mu...

Majka90 | 2014-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Fantastyczny debiut Grange'a, znanego bardziej dzięki swojej drugiej książce "Purpurowe rzeki". "Lot bocianów" zaczyna się mocnym uderzeniem, a wartka akcja nie ustaje ani na chwilę. Z każdej kolejnej strony historii emanuje tajemnica, zawrotne tempo nie dające chwili nudy. Jean-Christoph Grange jest bardzo interesującym autorem obdarzonym mistrzowskim stylem. Polecam!

Adam | 2015-01-04
Przeczytana: 2015 rok

Kolejna książka Jeana-Christophe Grange. Jako debiut oceniam średnio. Początkowo książka dłuży się a to z powodu banalnej fabuły.Dopiero póżniej tak od połowy książki jest ciekawie ale tak na prawdę to szału nie było.

comique | 2014-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Jakoś tak mnie nie porwała, męczyłam się podczas czytania owej książki. Liczę na to, że inne książki Grange'a będą lepsze ;)

usiuta | 2011-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2011

Moją pierwszą książką tego autora były „Purpurowe rzeki”, które okrzyknięto bestsellerem (drugim „Milczeniem owiec”), dlatego po „Locie bocianów” spodziewałam się czegoś słabszego, czegoś co można określić początkami twórczości, słabszą pozycją…Nic bardziej mylnego! „Lot” to doskonale skonstruowana historia z bocianami w tle, z szokującymi opisami mordów, z drogą, którą przebył główny bohater tak malowniczo opisaną, że niemal namacalną. Wraz z nim przejechałam pół Europy, żeby na końcu poznać dziką i okrutną Afrykę. Spotkałam Romów i ich koczowniczy tryb życia, Izraelitów i ich życie w kibucu, a także Pigmejów i ich wierzenia. Jednak największe zło przyszło do nich wszystkich z mądrej, intelektualnie rozwiniętej i ucywilizowanej części Europy. Pod płaszczem dobra biały człowiek przyniósł zło. Finał zaskakuje i nie rozczarowuje.

Mocne i dobre. Polecam.

jw23 | 2012-07-17
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

To druga książka Grange jaką przeczytałem no i kolejny ogromny plus dla autora. Książka jest całkiem inna niż "Purpurowe rzeki", nie ma powtarzających się schematów, jak u niektórych autorów, rewelacja po prostu :)Czytelnicy szukający dobrej rozrywki nie będą się nudzić czytając "Lot bocianów", z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę.