Wiejskie gryzmołki Pana Pierdziołki

Cykl: Pan Pierdziołka (tom 4)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
wierszyki, rymowanki

To już czwarta część powtarzanek i rymowanek, znanego wszystkim, pana Pierdziołki! Tym razem pojedziemy z nim na wieś. Bo skoro pan Pierdziołka zdecydował, że nie będzie dzieci swych w mieście chował, weźmie ich na wieś, tam ich nauczy..., to nie można się opierać! Dobre nastroje należy przygotować, w pojazd wsiadać, książkę ze sobą zabierać i wyruszać! Na wsi zajrzymy do zagrody pełnej...

Tym razem pojedziemy z nim na wieś.
Bo skoro pan Pierdziołka zdecydował, że
nie będzie dzieci swych w mieście chował,
weźmie ich na wieś, tam ich nauczy...,
to nie można się opierać!
Na wsi zajrzymy do zagrody pełnej zwierząt, które marzą, by być kimś innym,
na pole, gdzie kosa trafiła na kamień,
do sadu, gdzie rośnie piękna jabłonka,
na podwórze, gdzie bardzo spodobało się kurze,
pośmiejemy się z baby, co wpadła do kałuży oraz z chłopa, co wlazł na drzewo...

Przezabawne gryzmołki znów zapadną Wam w pamięć! A może już tam są? Przekonajcie się!

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl

Medellin | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017

O co tyle hałasu? Że wierszyki są wulgarne i niestosowne dla dzieci? Bzdura! Niech dzieci się wychowują na rymowankach dotyczących tematów, które tak je śmieszą, jak bączki, pomyłki czy cudaczne przygody zwierząt. Uważam, że normalne dzieci lubią czasem być niegrzeczne, a to przecież nie musi oznaczać, że są źle wychowane.

Bilbo | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Pan Pierdziołka znany jest mi nie od dziś i chętnie zaglądam do kolejnych książek, których jest bohaterem. W "Wiejskich gryzmołkach" pan Pierdziołka mniej przypomina znane powtarzanki i śpiewanki, a tworzy własne (m.in. piórek Jana Grzegorczyka). Dla mnie ten tytuł jest o tyle ciekawy, że tytułowy bohater jest wieziony do Kościana.

Madzik | 2016-11-08

Nie, nie, nie.
Ani nie jest zabawnie, ani śmiesznie, ani pouczająco. Większość rymowanek jest po prostu kiepska, chwilami żenująca. Zaśmieliśmy się przy nielicznych. Szkoda czasu.

Na rynku wydawniczym bajek i książeczek skierowanych do najmłodszych czytelników jest coraz więcej. Co zrobić, żeby się wybić, książka odniosła sukces, a dzieci były zadowolone? Konieczny jest dobry pomysł. Jan Grzegorczyk i Tadeusz Zysk na taki pomysł wpadli, tworząc serię książeczek o panu Pierdziołce. Niewątpliwie zdobyli rzeszę fanów. Jak jednak było w moim przypadku?

Muszę przyznać, że mam strasznie mieszane uczucia. Właściwie nie wiem od czego zacząć. Autor na celu miał zebranie w jednym miejscu wierszyków, rymowanek i powtarzanek. Tych przechodzących z pokolenia na pokolenie. Faktycznie, czytając je, przed oczami miałam obraz babci i taty, którzy takimi rymowankami mi dogryzali. Przeczytałam je z uśmiechem na twarzy. Chwilami wracałam do dziecięcych lat. W tym miejscu jednak zaznaczę, że jednak jako malutka dziewczynka, nie przepadałam za nimi. Teksty, które znajdują się w tej publikacji nie do końca są grzeczne. Zakazany owoc jednak smakuje najlepiej, o czym często...

Misia-i-Tosia | 2016-01-01

To już czwarty tom serii o panu Pierdziołce jak zwykle z przymrużeniem oka i pełne humoru. Tym razem pan Pierdziołka postanawia, że w raz z dziećmi wyprowadza się na wieś. Wiadomo nie od dziś, że życie na wsi różni się dość od tego w mieście. Pan Pierdziołak podpatruje przez dziurę kurę, poznaje panujące na wsi zwyczaje i wszystkie uroki życia na wsi. Od razu mówię pewne wierszyki są niegrzeczne ale u pana Pierdziołki tak już jest ale właśnie za to go lubimy. U nas ma stałe miejsce na półce i każde nowe jego przygody witamy z uśmiechem bo wiemy, że czytając będziemy miały ubaw a dla mnie jak zwykle jest to okazja do przypomnienia sobie zapomnianych rymowanek i powtarzanek. Ilustracje w tej części jak zawsze wykonała Kasia Cerazy, która jak dla mnie swoimi ilustracjami trafiła w punkt :).