Już wiem dlaczego...

Wydawnictwo: Debit
nieperfekcyjnie

Dlaczego na morzu powstają fale? Skąd się wziął węgiel? Kim był Nabuchodonozor? Po co przycina się drzewa? Ponad 350 mądrych, a zarazem trudnych pytań oraz proste, łatwe do zrozumienia odpowiedzi i do tego zabawne, kolorowe ilustracje. To wspaniałe uzupełnienie wiedzy o ziemi i kosmosie, roślinach i zwierzętach, o ciele człowieka, o odkryciach i wynalazkach, z historii świata i życia ważnych osób, przeznaczone dla każdego dociekliwego człowieka – i małego, i dorosłego. Uwaga: ta książka to prawdziwy omnibus, tego wszystkiego nie uczą w szkole, nie ma też nauczyciela, który odpowiedziałby na pytania z tylu dziedzin!

Na półkach: Przeczytane, Debit
Przeczytana: 23 lutego 2016

Już minął prawie rok, od kiedy Marta polecała Wam bardzo fajną książeczkę dla ciekawskich dzieciaków. Nosi ona tytuł "Wytłumacz mi dlaczego..." i wyjaśnia małym czytelnikom aż 365 różnych ciekawostek o świecie. Dziś mam okazje pokazać Wam pewnego rodzaju kontynuację tej serii. Tym razem książka nosi tytuł "Już wiem, dlaczego...", ale podobnie jak w ej poprzedniej lekturze jest tu poruszonych 365 przeróżnych ciekawostek, które mogą zainteresować dzieciaki. Bez względu na płeć, zainteresowania czy wiek. Jestem pewna, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie :)

Lektura ta podzielona jest na 9 rozdziałów. Pierwszy z nich dotyczy ciała człowieka. Znajdziemy w nim więc takie informacje jak: dlaczego palenie papierosów jest niezdrowe?, dlaczego starsze osoby mają zmarszczki?, dlaczego ziewamy?, co to jest choroba morska?, co to jest zapalenie wyrostka robaczkowego?, dlaczego lecą nam łzy?, jak się goi rana? itd. itp. Pytań w tym dziale jest kilkadziesiąt i jak widzicie są one bardzo...

bibi | 2016-02-09
Przeczytana: luty 2016

Świat jest taki fascynujący. A pytania dzieci są trudne, szczegółowe, nie raz od śmigła. A co z odpowiedziami? No cóż, ja mam z tym problem. Fizyka, chemia, kosmos, to nie są tematy, w których czuję się dobrze. Dzięki tej książce, jest trochę łatwiej. Odpowiedzi są całkiem proste, trzeba je tylko czasem jeszcze dodatkowo objaśnić, przełożyć na własne rozumowanie.
Kto pyta nie błądzi i ma o czym rozmyślać. Książka pobudza ciekawość, zachwyt nad światem i jego prawami, zjawiskami. Odległy i niezgłębiony wszechświat, jego kultura, historia, ciekawostki przyrodnicze, fizyczne, fascynujący świat zwierząt, roślin, pojazdów... To wszystko jest w zasięgu naszych rąk.

nieperfekcyjnie | 2015-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Kto miał jakikolwiek kontakt z dziećmi, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że młode istotki zadają miliony pytań - zarówno łatwych, na które można odpowiedzieć bez dłuższego namysłu, jak i tych niezwykle trudnych, na jakie nie potrafimy udzielić rozsądnej odpowiedzi. A co ciekawsze - niekiedy sami uświadamiamy sobie, że postawione pytanie jest bardzo trafne i sami chętnie dowiedzielibyśmy się prawdy na dany temat. Na pomoc przychodzi nam literatura popularnonaukowa przeznaczona szczególnie dla małych i ciekawskich osobników.

"Już wiem, dlaczego..." zawiera 365 odpowiedzi na pytania w różnych kategoriach - ciało człowieka, historia świata, przyroda i środowisko, rośliny, tradycje i powiedzenia, Ziemia i wszechświat, znane osoby, zwierzęta oraz technika, fizyka, chemia. Podział na kategorie to ogromne ułatwienie, pozwalające na znalezienie odpowiedzi na konkretne pytanie bez konieczności przewracania...