Before Evil

Okładka książki Before Evil Alex Kava
Okładka książki Before Evil
Alex Kava Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Maggie O'Dell (tom 0.5) kryminał, sensacja, thriller
Maggie O'Dell (tom 0.5)
Kindle Edition
2016-01-01
2016-01-01

Cieszę się, że w końcu na poważnie wzięłam się za tę autorkę. Świetnie mi się to czytało, choć nie ukrywam, że samo rozwiązanie sprawy dało mi mocno serialowe uczucia a to z reguły w książkach mnie irytuje. Chętnie poznam dalszą część historii agentki O'Dell.

Liczyłem na nieco dłuższy finał ale i tak super przeczytać o pierwszym starciu Meggie Albert Stacky!!

Wysłuchane jako audiobook
Książka 8/10
Lektor 7/10(Bartosz Głowacki)
Magiie po siędzeniu w podziemiach Quantico (Akademia FBI) wyrusza na swoją pierwszą akcję w terene
Książka pełna akcjii. Nie da się ukryś że makabryczne opisy niektórych zbrodni mogą odrzucić niektórych.
Ale tok myślenia Magiie doprowadzają do zabójcy. Sposób jego ujęcia pierwszorzędny
Polecam

Wysłuchane jako audiobook
Książka 8/10
Lektor 7/10(Bartosz Głowacki)
Polecam

Bardzo dobry, wciągający thriller. Głowna bohaterka zaciekawia. Z pewnością sięgnę po kolejny tom.

,,Przedsmak zła" czyli początki kariery młodej profilerki Maggie O’Dell, oraz jej pierwsza sprawa w tym zawodzie. ,,Ciało zwisało z sufitu. Ręce i nogi były związane kablem, a ściany pokrywały rozbryzgi krwi'', taki widok zastała młoda profilerka prowadząca swoją pierwszą sprawę, skoczyła od razu do głębokiego nurtu, w końcu miała do czynienie z seryjnym mordercą. Po krótkim czasie ''polowanie na mordercę" zmienia się w obsesyjną grę samego mordercy, który upatrzył sobie młodą profilerkę. ,,Przedsmak zła" to dobry kryminał powstały wiele lat po całym cyklu z Maggie O’Dell, jest całkiem dobrze napisany choć widać różnicą w stylu w końcu szesnaście lat zrobiło ogromną różnice. Jednak miło było poczytać o początkach Maggie i o tym jak to się wszystko zaczęło.

Baardzo podobał mi się ten thriller. Mega szybko się go czyta, nie można się od niego oderwać, a akcja jest cały czas na wysokim poziomie. Dopiero pod koniec książki doszłam do tego, kto jest zabójcą i w życiu bym nie pomyślała, że to ta osoba.

Autorka ta przypomina mi jedną z moich ulubionych tego gatunku: Tess Gerritsen. A naprawdę ciężko jest dojść do takiego poziomu jak ona i jestem wniebowzięta faktem, że są kolejne części tej książki, bo na pewno będę je czytać z wielką przyjemnością!

Doskonała rozrywka.

Doskonała rozrywka.

Albert Stucky rozpoczyna swój morderczy szał i nic i nikt nie może go powstrzymać… A może jednak? Nikt nie wie, kim on tak naprawdę jest, a nieograniczone zasoby są bardzo pomocne przy zacieraniu śladów jego morderczego szału.
Ale udział agentki Maggie O’Dell może wszystko zmienić – przygotowany przez nią profil psychologiczny mordercy i rodząca się u niego obsesja jej osobą, sprawiają, że policja jest coraz bliżej.
Pierwszy raz przygody Maggie O’Dell czytałam x lat temu – gdy była młodsza, bardziej naiwna, a świat znacznie mniej zaawansowany technologicznie. Teraz powrót do niej to miłe wspomnienie, niemniej jednak brak w tym niestety takiej magii, którą czułam czytając to za pierwszym razem.

Pierwsza sprawa agentki Maggie O’Dell w terenie. Prosto zza biurka w Wydziale Badań Behawioralnych FBI w teren. Dzielna jest oczywiście. Radzi sobie, jak na nowicjuszkę, bardzo dobrze, chociaż Niesubordynacja to jej drugie imię. Książka jest lekka i utrzymuje uwagę czytelnika bez trudności. Zainteresowanie mordercy agentką powoduje dalszy wzrost napięcia. Obecne w treści sprawy osobiste agentów uatrakcyjniają treść. Miło czasem wyjść w prosektorium albo z dołu z ciałami gdzieś w lesie. Pomoc w śledztwie agentki jest nieodzowna, bo seryjny morderca, z którym mamy do czynienia jest wyjątkowo przebiegły i trudny do namierzenia. To prawdziwy kameleon. Kameleon z chorą wyobraźnią. „Dotyk zła” czytałam dwa lata temu i nie oceniłam go za wysoko, bo Maggie pod wzrokiem niejakiego Nicka Morelli omdlewała i głupiała. Także ten tom podobał mi się bardziej. Doceniam lekkość pióra Kavy i chętnie sięgam po jej wytwory.

Książkę przeczytałam zaraz po "Dotyku zła". Powinno się jednak zacząć od tej części pomimo, że została napisana późnij. Jednak nawiązuje do wydarzeń, które są opisane w pierwszym tomie. Jak to jeszcze nie przeszkadza w odbiorze akcji w "Dotyku zła" może mieć wpływ na odbiór 2 tomu cyklu.
Bardzo dobra część. Jednak widać, że była pisana jako prequel. Po wspomnieniach z pierwszego tomu spodziewałam się czegoś mocniejszego.
Pomimo tego drobnego minusa książkę czyta się bardzo dobrze.

• Alex Kava
  • Kryminały