Before Evil

Cykl: Maggie O'Dell (tom 0.5)
Wydawnictwo: Kindle Edition
angielski
Wkp

From NYT bestselling author Alex Kava comes the prequel readers have been waiting for, and the case that destined Special Agent Maggie O’Dell to a career of chasing killers.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/25629534-before-evil

Nareszcie, chciałoby się krzyczeć! Coś co wydawało się nierealne, niemożliwe i tak odległe, że człowiek nawet o tym nie marzył w snach, stało się faktem. Autorka kryminalnych bestsellerów Alex Kava powróciła z prequelem serii o Maggie O’Dell.

„Przedsmak zła” jest książką, na którą wielu z nas czekało. To powrót do korzeni. To rozwiązanie tajemnic i zagadek, które ciągnęły się niewyjaśnione przez jedenastotomową serię i momentami doprowadzały do szału. To historia początków charyzmatycznej policjantki O’Dell, ale przede wszystkim nowa bardzo wciągająca fabuła.

Nie wiem jak Kava to robi, ale historie przez nią pisane, w tym jej najnowsza powieść, to prawdziwy majstersztyk. Niby proste, ale nie da się przestać czytać. Znacie to uczucie……już tylko jeden rozdział i odkładam książkę 😊. W głowie tysiące myśli, tysiące pytań, kto, co jak i gdzie. Finalnie i tak okazuję się, że tylko autorka zna prawdziwe rozwiązanie.

Akcja „Przedsmak zła” toczy się dwutorowo, co dodatkowo dodaje...

Wioleta Sadowska | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018

"Żeby wierzyć w zło, trzeba wierzyć w piekło. I trzeba wierzyć w niebo".

Miałam możliwość zapoznać się przedpremierowo z pierwszymi sześcioma rozdziałami prequela cyklu książek o agentce FBI Maggie O'Dell i już wtedy wiedziałam, że nie czeka na mnie rozczarowanie. Każdy z nas przecież wie, że z prequelami ulubionych serii, bywa różnie. "Przedsmak zła" to Kava w dobrym, starym stylu, z charakterystycznym dla tej pisarki, pazurem.

Alex Kava to amerykańska bestsellerowa autorka thrillerów, która od dziecka marzyła o tym, by pisać książki. Po skończeniu szkoły, założyła własną firmę, a także pracowała jako szefowa PR. W końcu rzuciła pracę i zaczęła zawodowo zajmować się pisaniem. Autorka mieszka obecnie w Omaha z dwoma psami.

Maggie O’Dell, początkująca agenta FBI do tej pory wnikała w umysły morderców z biurka swojego pokoju. Bohaterka po raz pierwszy wyrusza do pracy w terenie, gdzie ma za zadanie stworzyć profil człowieka, przez którego giną kolejne ofiary. Nieoczekiwanie...

KochamLitery | 2018-04-03

Zawsze obawiam się prequelów. Zawsze mam wrażenie, że mogły być pisane na siłę. Że to odgrzewany kotlet przewrócony na drugą stronę.
W tym wypadku wszystkie obawy były niesłuszne!
Świetna książka. Dowiadujemy się jak Kavowska Maggie rozkręca swą karierę. Lubiana przeze mnie bohaterka jest jeszcze nieopierzonym kurczęciem. Przyjemnie się ją poznaje na nowo.
Intryga jest mocna i mroczna. Czasem u Kavy mi tego brakowało. Tym razem jest naprawdę wyraziście. Dwutorowa akcja nie rozprasza, a sadystyczny psychopata intryguje. Czyta się szybko i z wielkim zaciekawieniem.
Napięcie chwilowo siadło gdzieś w okolicach połowy książki, ale to tylko krótki zastój. Zresztą zdaje się, że celowy i uzasadniony fabularnie.
Dobra książka.
Jedna z najlepszych Kavy.

Wkp | 2018-03-19

ZANIM DOTKNĘŁO ICH ZŁO

Kariera Alex Kavy zaczęła się całkiem nieźle, bo jej pierwsze dwie powieści miały w sobie to coś, niestety potem zaczęło być już tylko słabiej i słabiej. Z każdą kolejną książką autorka pisała w coraz gorszy sposób, prostszy (ale nie w dobrym tego słowa znaczeniu) oraz płytki, powielając przy tym niezliczone schematy i popadając w coraz większą sztampę. Na szczęście „Przedsmak zła” to powrót do lepszej formy. Może dlatego, że Kava w końcu się opamiętała? A może po prostu sprawił to powrót do początku, bo niniejsza powieść to nic innego, jak prequel jej debiutu, a zarazem zapis wydarzeń, o których czytelnicy niejednokrotnie w formie wspomnień czytali w jej książkach.

Hrabstwo Shenandoah, Wirginia. Pewien mężczyzna przygotowuje się do polowania. Kupuje kuszę z maksymalną siłą naciągu, taką, jakiej nie dostanie w innych Stanach, gdzie są ostrzejsze uregulowania prawne, idzie do lasu i… Cóż, ostrzegał kobietę, że pożałuje zakupu pomarańczowych odblaskowych...

Gola | 2018-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Zdecydowanie TAK. Zmuszona odłożyć książkę zastanawiałam się co będzie dalej i nie mogłam się doczekać kiedy znowu znajdę czas na lekturę. To chyba najlepsza ocena. W książce poznajemy początki agentki O'Dell.Polecam.

Magnis | 2018-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Sięgając po Przedsmak zła Alex Kavy nie spodziewałem się po niej za wiele, bo prequel cyklu zawsze niesie ryzyko dostania nie takiej książki na jaką liczy się. Napisanie o pierwszej sprawie agentki Maggie O'Dell zajmującej się ściganiem morderców było ciekawym posunięciem. Wobec czego pomimo obaw jakie miałem wiedziałem spowodowane wydawanymi obecnie jej książkami, które nie są już takie jak obecne jej thrillery. Swoje pierwsze przygody z jej książkami wspominam bardzo dobrze, ale później już tak dobrze nie było. Miałem nadzieje na przyzwoity thriller przedstawiający początki kariery naszej bohaterki. Dlatego postanowiłem przeczytać.
Siedząca zazwyczaj za biurkiem agentka Maggie O'Dell za sprawą otrzymanych informacji stara się rozszyfrować i przekazać jak najwięcej wniosków mogących przybliżyć do złapania sprawców. Bezpieczna ze zdjęciami od techników kryminalistycznych próbuje wniknąć w umysł zabójcy. Za sprawą swojego szefa zostaje wysłana do zbadania w terenie okrutnej...

ikatka | 2018-03-24
Przeczytana: 24 marca 2018

Znakomicie było znów spotkać się z Maggie i poznać ją w czasach przed znanymi już przygodami. Mamy do czynienia z historią jednego z największych psychopatów z którymi walczyła Maggie. Opowieść jest znakomita, bardzo w charakterze całej serii i przynajmniej mi narobiła apetytu - i to na coś dla mnie nietypowego, czyli na ponowne przeczytanie całej serii. Dla wielbicieli Maggie O'Dell pozycja obowiązkowa, dla fanów rasowych kryminałów zresztą też.

Fantasy-Bestiarium | 2018-04-17

Korzystając z uprzejmości wydawnictwa HarperCollins Polska, miałem możliwość zapoznania się z książką będącą prequelem cyklu o Maggie O’Dell. Od dawna jestem miłośnikiem książek Alex Kavy, jak i jej niesztampowej bohaterki, dlatego nie mogłem odmówić sobie przyjemności zapoznania się z kolejną świetnie zapowiadającą się powieścią. Losy nieustraszonej agentki FBI potrafią sprawić mocniejsze bicie serca, a niesztampowe wątki fabularne zaskakują raz po raz. Maggie O’Dell znów tropi najgroźniejszych seryjnych morderców, a my będziemy mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z pracą agentów FBI od kuchni.

Alex Kava w realistyczny i ciekawy sposób przedstawia prowadzenie spraw o morderstwo. Czytelnicy od razu wsiąkają w niebezpieczny i brutalny świat najtrudniejszym zagadek kryminalnych. Podczas lektury stwierdziłem, że klimat poprzednich tomów cyklu został zachowany, a Alex Kava po raz kolejny spisała się znakomicie, oddając w ręce czytelników ciekawą historię. Maggie O'Dell jak zwykle...

Daga | 2018-07-04
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

To moje pierwsze spotkanie z bohaterką książki Maggie O’Dell. Ta młoda agentka FBI ujęła mnie swoją odwagą, oraz niezwykłą intuicją. Bardzo ją polubiłam - w przeciwieństwie do jej męża Grega, który zabiera głos tylko wtedy, kiedy trzeba skrytykować pracę Maggie. Nie sposób nie zwrócić na niego uwagi, choć pojawia się bardzo sporadycznie w tej części.
Akcja w "Przedsmaku zła" jest dość dynamiczna, seryjny morderca przebiegły i pomysłowy (niezły psychol). Jednak rozczarowało mnie zakończenie. Miałam wrażenie, że autorka chciała szybko zakończyć pracę nad książką... Why? Tak niewiele brakowało, żeby moja ocena była wyższa...

sweeciak | 2018-08-11
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Alex Kava należy do autorów, których powieści kupuję od razu. Przyznam się, że trochę ubolewałam kiedy to Maggie O’Dell ustąpiła miejscu Ryder’owi Creed miejsca. Smutkiem na pawało mnie także to, że kolejne powieści zaczynały podupadać i przestawały mieć to coś. Niemniej wieś o prequelu bardzo mnie ucieszyła i tchnęła nadzieją. Nie zawiodłam się. “Przedsmak zła”, mimo pierwszy obaw, można zakwalifikować jako ten z lepszej części zbioru powieści Kavy. Wciąga czytelnika a wzrok szybko przesuwa się po stronach. Akcja nabiera odpowiedniego tempa i utrzymuje się do finału, kiedy to momentalnie przyspiesza. Polecam się skupić aby go nie przeoczyć. Narracja prowadzona jest różnych perspektyw, dzięki temu mamy możliwość zagłębić się w umysły bohaterów, poznać ich lepiej. Jeden duży minus należy się wydawnictwu, bo niestety w treści spotkamy sporo rzucających się w oczy literówek.

“Przedsmak zła” to książka, po którą warto sięgnąć. Może nie jest wybitnym arcydziełem ale jest porządnym...