poezja
Herbatka

Almanach z wierszami 8 najlepiej rokujących poetów, będących przed debiutem książkowym. W edycji 2014-2015 znaleźli się: Kacper Adamus, Justyna Charkiewicz, Michał Domagalski, Paweł Kobylewski, Grzegorz Marcinkowski, Bartosz Popadiak, Sylwia Rząca i Adrian Tujek. Wyborem oraz redakcją zajęli się Marta Podgórnik oraz Dariusz Sośnicki.

źródło opisu: http://www.poezjem.pl/tytul/563/Polow-Poetyckie-debiuty-2014-2015/1/

źródło okładki: http://www.poezjem.pl/tytul/563/Polow-Poetyckie-debiuty-2014-2015/1/

vanilia88 | 2016-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Szczególnie do gustu przypadły mi wiersze Michała Domagalskiego i Adriana Tujka.

monweg | 2015-12-30

Rokrocznie na polskiej scenie poetyckiej pojawiają się nowe pióra, głosy, mówiące i piszące o swoim pojmowaniu świata, dzielące się prawdą czy też zachwycające kunsztem. Z całej tej ławicy poetów ciężko jest wyłowić coś przedstawiającego prawdziwą wartość. Jednakże, za sprawą Biura Literackiego, dwoje czołowych twórców, Marta Podgórnik i Dariusz Sośnicki, dokonało za nas Połowu. Do rąk miłośników poezji trafia zbiór wierszy ósemki najciekawszych, zdaniem redaktorów antologii, debiutantów z lat 2014 – 2015.
(...)
Każda z poetyckich rybek w Połowie mieni się innymi kolorami, pływa inaczej – jedne z prądem, drugie pod prąd; ich łuski są błyszczące lub matowe, ale jedno je łączy: wewnątrz znajdziemy wrażliwość prawdziwych artystów, wrażliwość na sztukę i drugiego człowieka i świat. No i te ryby mają głos, który brzmi wspaniale także po wyłowieniu, między skrzelami błyszczy perła ogromnego talentu, tylko czekać na osobne, własne, w pełni autorski tomy poetyckie.
(...)
Połów polecam...