Wielokuchnia

Wydawnictwo: Esprit
Kinaza

Gotować dla rodziny i… nie zwariować! Prawdziwa kuchnia powinna być smaczna, ale przede wszystkim… normalna! Rodzinna i przyjazna. Bez zadęcia i napięcia. Dlatego, moimi pomocnikami zazwyczaj są plączące się pod nogami dzieci. I zwierzęta. /fragment/ Wielodzietna, rodzinna, bez kompleksów a równocześnie niezwykle smaczna. Taka właśnie jest kuchnia Agaty Puścikowskiej, dziennikarki „Gościa...

Gotować dla rodziny i… nie zwariować!

/fragment/

Wielodzietna, rodzinna, bez kompleksów a równocześnie niezwykle smaczna. Taka właśnie jest kuchnia Agaty Puścikowskiej, dziennikarki „Gościa Niedzielnego”, żony i matki pięciorga dzieci. Wielokuchnia to zbiór przepisów na smaczne i szybkie potrawy z łatwo dostępnych składników. Zebrane tu pomysły to rodzinne receptury, przekazywane z pokolenia na pokolenie, rady przyjaciół, ale także owoce domowych eksperymentów i wielu lat kuchennej praktyki. Dzięki tym przepisom zupełnie innego wymiaru nabiorą uroczystości i święta, domowe obiady, piknikowe przysmaki czy proste posiłki, które w mgnieniu oka przygotujesz dla niespodziewanych gości! Garść dobrych przypraw, odrobina szaleństwa oraz solidna porcja luzu i humoru to składniki, z których nawet początkująca pani domu wyczaruje magiczne danie.

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/394/Wielokuchnia.html

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/394/Wielokuchnia.html

MonikaOrłowska | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

Agatę Puścikowską lubię i cenię. Jej felietony w "Gościu Niedzielnym" prezentują bardzo kobiece, macierzyńskie i zdroworozsądkowe podejście do życia, a reportaże - rozpoznawalny w stu procentach styl, który też bardzo mi odpowiada.
Sięgając po "Wielokuchnię", nie spodziewałam się kulinarnych fajerwerków, ale miałam nadzieję na ciepłe opowieści rodzinne. Tymczasem w książce banał goni banał, a oczywistości grają ze sobą w berka. Językowo to też nie jest znana mi Puścikowska - zupełnie jakby maczał w tym palce jakiś ghostwriter.
Żałuję, że nie mam w otoczeniu nastolatki aspirującej do roli pani domu. Dla niej "Wielokuchnia" mogłaby być w sam raz.