Kontrakt

2009-01-01
2009-01-01
Beata Biały
kontrakt vladimir volkoff

Genialny styl, do tego lekki kryminał. Polecam.

Genialny styl, do tego lekki kryminał. Polecam.

Lekka opowieść kryminalna. Krótka, zwięzła o dość nieoczekiwanym zakończeniu. Wszelkie relacje międzyludzkie, jak to u Volkoffa, są pokazane z nadmierną kurtuazją i dystynkcją. Poza tym francuzi lat osiemdziesiątych. Przeczytać warto dla samego stylu autora, poza tym bez rewelacji.

Gdyby nie jedna drobna rzecz (nie chce spojlerować) byłby to kryminał 11/10.
A tak jest tylko wybitny ale mało znany trochę juz zapomnianego wielkiego pisarza.
W obecnych czasach autorzy poczytnych kryminałów nie dorastają do pięt takim autorom jak między innymi Volkoff.

Gdyby nie jedna drobna rzecz (nie chce spojlerować) byłby to kryminał 11/10.

Zemsta dla wielu ludzi często staje się celem, wręcz misją życiową. Człowiek nie spocznie dopóki się nie zemści. Nie zazna spokoju, gdy osoba która zalazła mu za skórę nie będzie cierpieć. Często opiera się ona na misternym planie, wymagającym dużych poświęceń ale jej smak to zdecydowanie napój bogów.

Marie doznała w przeszłości wielkiej krzywdy z rąk pewnego mężczyzny. Teraz liczy się się dla niej tylko zemsta. Spotyka go ponownie, facet jej nie rozpoznaje. Wychodzi za niego za mąż by zrealizować swój misterny plan zemsty. Nie wie jednak, że Maur ponownie planuje ją skrzywdzić. W tym celu wynajmuje płatnego mordercę. W tym momencie rozpoczyna się niebezpieczna gra na życie i śmierć. Które z małżonków będzie będzie oprawcą, a które kozłem ofiarnym? Na to pytanie uzyskacie odpowiedź w powieści Vladimira Volkoffa Kontrakt.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to styl pisania autora. Czytałam jego inne książki m. in. Montaż, język i styl pozostawiał tam wiele do życzenia.Tutaj widzę radykalną zmianę i jestem pozytywnie zaskoczona. Autor dozuje nam informacje i cały czas pozostawia niedosyt. Jest to powieść bardzo nieprzewidywalna i trzymająca w napięciu. Opisy i dialogi są bardzo oszczędne, co potęguje niezaspokojenie i niepewność, które z każdą stroną rosną. Czytelnik nie jest w stanie oderwać się od książki. Postaci są interesujące a zarazem tajemnicze. Za każdym razem gdy wydaje się, że już ich dogłębnie poznaliśmy, to za chwilę zmieniamy zdanie. Volkoff powoli ujawnia ich oblicza i tajemnice. Robi to w momentach, w których czytelnik zupełnie się tego nie spodziewa. Książka ma specyficzny układ - rozpoczyna się końcem, a kończy początkiem. Mowa tu oczywiście o chronologii rozdziałów. Zabieg ten w przypadku tej powieści sprawdził się idealnie, do ostatniej strony nie jesteśmy pewni zakończenia.

Zdecydowanie jedna z najlepszych książek sensacyjnych jakie czytałam. Fantastyczna fabuła, bohaterowie oraz język. Powieść idealnie dopracowana. Taki szwajcarski zegarek, ponieważ każdy szczegół jest istotny i zarazem dopieszczony. Czytelniczy rollercoaster. Dawno nie czytałam tak nieprzewidywalnej książki. Jedno jest pewne - rzucam wszystko i zaczynam czytać kolejną książkę Volkoffa.

Marie doznała w przeszłości wielkiej krzywdy z rąk pewnego mężczyzny....

kompletnie zaskakująca powieść pomyłek w stylu tradycyjnego kryminału, połączenie łotrzykowskiego Marlowa Chandlera z przygodami fryzjera damskiego Mendozy oraz Szmiry Bukowskiego, ta mieszanka daje efekt wybuchowy w postaci koktajlu Molotova

• Kryminał
  • Nie posiadam