Napoleon Bonaparte. Bóg wojny

Wydawnictwo: Bellona
edit3008

Łazarz Carnot, kierownik do spraw wojskowych w Komitecie Ocalenia Publicznego podczas rewolucji francuskiej, jako pierwszy sformułował zasadę ekonomii sił: „Wszystkie armie republiki będą musiały działać zaczepnie, lecz nie wszędzie stosując równe środki. Decydujące uderzenie trzeba wymierzyć w dwa lub trzy punkty”. Mistrzowska realizacja tej zasady w ciągu dwóch następnych dekad pozwoliła Napoleonowi zwyciężyć w kilkudziesięciu bitwach oraz zamienić generalskie szlify na cesarską koronę. I stać się "bogiem wojny".

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8371

6,5/10

Wilku | 2016-10-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia, 2016
Przeczytana: 22 października 2016

Książka skupia się przede wszystkim na militarnych wyczynach Napoleona. Niewiele tu o jego życiu prywatnym i romansach. Jeśli ktoś szuka pozycji poświęconej wojennemu geniuszowi Boga Wojny, to szczerze polecam.