Zima Mikołajka

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
Cykl: Pory roku z Mikołajkiem | Seria: Mikołajek
Wydawnictwo: Znak
Milena

Rufus, który siedzi przy oknie, powiedział cicho: - Pada śnieg! E, chłopaki, pada śnieg! Podajcie dalej. Kiedy wyszliśmy ze szkoły, było fantastycznie! Przestało padać, ale wszystko było białe: ulica, dachy, drzewa i samochody. - No to już chłopaki! Zaczynamy! – zawołał Euzebiusz. Schylił się, nabrał w ręce śniegu, ulepił z niego kulę i bum! Rzucił nią w Gotfryda. Wtedy wszyscy porobiliśmy ze...

Rufus, który siedzi przy oknie, powiedział cicho:
- Pada śnieg! E, chłopaki, pada śnieg! Podajcie dalej.

- No to już chłopaki! Zaczynamy! – zawołał Euzebiusz.
Schylił się, nabrał w ręce śniegu, ulepił z niego kulę i bum! Rzucił nią w Gotfryda. Wtedy wszyscy porobiliśmy ze śniegu kule i zaczęła się niesamowita bitwa.

Nie ma to jak zima z Mikołajkiem!

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/

Ledarg1916 | 2019-06-26

Kolejny „Mikołajek”. Dobry, śmieszny, ale chyba nie tak dobry jak pierwsza część. Czasami brakowało mi wyraźnej puenty. Z drugiej strony nie jest to – teoretycznie – książka skierowana do tak starego odbiorcy jak ja, więc nie będę się czepiał:-)
Polecam!

Wkp | 2016-11-29
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

MIKOŁAJEK NA ŚWIĘTA

„Mikołajek” to zdecydowanie najlepsza seria humorystycznych książeczek dla dzieci, jaka powstała. Dlatego od blisko sześćdziesięciu lat nieprzerwanie urzeka kolejne pokolenia czytelników, zarówno tych najmłodszych, jak i również najstarszych. Z okazji nadejścia zimy i zbliżających się Świąt wydawnictwo Znak Emotikon przygotowało wybór opowiadań z psotnym chłopcem dziejących się w tym właśnie okresie. Zbiór doskonale poprawiający humor, przynoszący wiele ciepła w zimne dni i znakomicie nadający się na mikołajkowo/świąteczny prezent!

Nadeszła zima, spadł śnieg, zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Co w tym czasie dzieje się u naszego niezwykle kłopotliwego Mikołajka i jego rodziny oraz przyjaciół? Jak zwykle bardzo dużo! Pogoda sprzyja wirusom, tata zaczyna więc chorować, a jak choruje mężczyzna, wiadomo co się dzieje. Poza tym zaczynają się zimowe ferie, czeka więc mnóstwo zabawy, bitwy na śnieżki, sanki… I nie zapominajmy o Świętym Mikołaju! Chociaż tata...

olga | 2016-09-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015

Jeśli o Mikołajka chodzi, nie mogę dać innej oceny jak 10. Jestem wielką fanką jego przygód już od dzieciństwa i dalej chętnie do nich wracam.

Jednak co do tej książki mam zastrzeżenia ... czytając pierwsze opowiadanie pomyślałam, że brzmi znajomo. Przy kolejnych to wrażenie się pogłębiało, aż wreszcie zyskałam pewność, że gdzieś to już czytałam. Książka świeżo wydana, więc dziwne. Sięgnęłam więc na półkę po wydany kilka lat wcześniej przez Znak gruby tom Nowych przygód Mikołajka i znalazłam w nim wszystkie z opowiadań zebranych w Zimie Mikołajka. Podobnie jest z wydaną w tym samym czasie co "Zima" "Paczką Mikołajka".

Pisałam, że do tych opowiadań zawsze chętnie wracam. Tak, ale jakbym chciała wrócić do tych konkretnie opowiadań, to sięgnęłabym po Nowe przygody Mikołajka i je sobie przeczytała, a niekoniecznie kupowała nowe książki z teoretycznie nowymi przygodami Mikołajka i jego kolegów. Zwłaszcza, że (szukając już oczywiście po fakcie) nie znalazłam nigdzie informacji od...

esme | 2015-12-16

Czytanie przygód Mikołajka nigdy nam się nie znudzi, uwielbiam patrzeć jak moje dzieci się śmieją z jego przygód i jak proszą o jeszcze jeden rozdział :)