Potem...

Tłumaczenie: Wiktoria Melech
Wydawnictwo: Albatros
7,31 (1431 ocen i 183 opinie) Zobacz oceny
10
116
9
192
8
320
7
427
6
224
5
105
4
23
3
16
2
6
1
2
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
Et apres...
data wydania
ISBN
9788376590158
liczba stron
304
kategoria
literatura piękna
język
polski

Nowojorski adwokat Nathan Del Amico robi karierę kosztem zaniedbywanej rodziny. Jego żona, Mallory, decyduje się odejść, choć wciąż go kocha. Pewnego razu w kancelarii Nathana zjawia się Garrett Goodrich, chirurg, ordynator oddziału opieki paliatywnej, opiekun ludzi beznadziejnie chorych. Posiada on szczególny dar dostrzega świetlistą aureolę nad osobami, które mają rychło zejść z tego świata....

Nowojorski adwokat Nathan Del Amico robi karierę kosztem zaniedbywanej rodziny. Jego żona, Mallory, decyduje się odejść, choć wciąż go kocha. Pewnego razu w kancelarii Nathana zjawia się Garrett Goodrich, chirurg, ordynator oddziału opieki paliatywnej, opiekun ludzi beznadziejnie chorych. Posiada on szczególny dar dostrzega świetlistą aureolę nad osobami, które mają rychło zejść z tego świata. Rolą Posłańców, bo tak nazywani są ludzie obdarzeni podobną cechą, jest podtrzymywanie na duchu skazanych na śmierć. Goodrich w sposób zawoalowany mówi Nathanowi, że i on wkrótce umrze. Od tej pory Nathan inaczej patrzy na świat, zdaje sobie sprawę, że zawiódł ukochaną żonę. Stara się ułożyć stosunki z Mallory i córką, bierze na siebie winę za wypadek, którego nie spowodował. Ścigając się z czasem, nie od razu pojmuje, że jego przeznaczeniem jest zostać Posłańcem...

 

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
pokaż wszystkie
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (5545)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 1203
AuroraBorealis | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

Nasz bohater Nathaniel del Amico poznaje tajemniczego mężczyznę lekarza Garetta Goodricha, który mówi mu, iż jest Posłańcem i widzi kto umrze w najbliższym czasie. Zaskoczony Nathaniel nie chce uwierzyć w słowa lekarza. Właśnie teraz odnosi największe sukcesy w swojej prawniczej karierze i choć na sali sądowej nie przegrał żadnej sprawy, to niestety w jego życiu prywatnym już tak dobrze nie ma, bo jest rozwodnikiem. Dodatkowo cierpi z powodu tego, co wydarzyło się w jego przeszłości.

Co zrobi nasz bohater? Jak postąpi w obliczu informacji, które przekazał mu Goodrich? Czy wpłynie to na jego przyszłość?

Ponownie mamy do czynienia z magią typową dla literatury autorstwa Musso i fabułą rozgrywającą się w Nowym Jorku. A zatem znaki firmowe autora zostały zachowane. ;)

Książka jest kolejną z tych, które dają nam do myślenia po ich przeczytaniu. Pokazuje nam jak bardzo powinniśmy cenić każdą minutę, godzinę swojego życia, kochać i opiekować się swoimi bliskimi, bo nie wiemy, kiedy...

książek: 1542
PaniKa | 2010-09-15
Na półkach: Przeczytane, 2010, Ulubione
Przeczytana: 15 września 2010

Piękna, niesamowita powieść o miłości i przemijaniu. O sensie życia, poświęceniu i odnajdowaniu siebie. Pokazuje nam jak ważne jest życie, każda chwila, nawet ta smutna. Pochłania bez reszty. Wzrusza, mami, olśniewa. Napisana w cudowny sposób. Pozycja obok której nie można i nie da się przejść obojętnie.
Po raz kolejny Musso udowadnia nam że jest niezwykle uzdolnionym pisarzem. Jego książki mają w sobie coś magicznego, co nie pozwala nam się od nich oderwać. Otwiera nasze serca. Porusza duszę.

książek: 2636
Monika | 2014-03-01
Przeczytana: 01 marca 2014

Mówicie, że książki Musso to nie jest literatura najwyższych lotów? A ja pytam: i co z tego, skoro uwielbiam je czytać...?
Kolejna przepiękna, nostalgiczna, dająca do myślenia powieść jednego z moich ulubionych autorów została przeze mnie "wciągnięta" w tempie ekspresowym :)
Tak, to prawda, przeważnie dopiero wtedy, gdy śmierć mówi nam "dzień dobry" jesteśmy w stanie zobaczyć to, co najważniejsze i docenić cud codzienności.
Z przyjemnością sięgnę po kolejne powieści pana Musso, które już czekają na półce :)

książek: 1415
Ksychopata | 2015-10-14
Przeczytana: 10 października 2015

Jak byśmy zareagowali, gdyby pewnego dnia ktoś nam powiedział, że niedługo umrzemy? Czy uwierzylibyśmy takiej osobie na słowo? Czy myślelibyśmy, że to może jakiś wariat? Co musiałoby się stać, byśmy mu w końcu uwierzyli?

Czy wyobrażaliśmy sobie, co będzie po naszej śmierci? Czy w ogóle coś będzie? A może popadniemy w nicość, w pustkę? Czy oprócz naszej rzeczywistości są inne przestrzenie, wymiary? Czy jest to możliwe?
Czy śmierć będzie końcem wszystkiego? A może początkiem czegoś nowego?
Czy zdajemy sobie sprawę, że odkąd się urodziliśmy, każdy dzień jest naszym przemijaniem? Czy temat przemijania i możliwej śmierci jest obecny w naszej codzienności? Co zrobiłby każdy z nas gdyby dowiedział się, że zostało mu przykładowo kilka dni życia. W jaki sposób wykorzystałby ten czas? Co stałoby się wtedy dla niego ważne?
Czy śmierć dziecka, bądź kogoś bliskiego może zniszczyć wielką miłość, urodzić w człowieku nienawiść, poczucie żalu, gniewu? A może stanie się spoiwem, czymś co zjednoczy...

książek: 537
wiech | 2016-02-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 lutego 2016

Magiczna, tajemnicza, nostalgiczna.
Nikt nie wie, co wydarzy się jutro. Nikt nie zna godziny śmierci.
Nieważne, czy śmierć oznacza, że już nie istniejemy, czy może istniejemy gdzie indziej. Ważne, żeby żyć pełnią życia, teraz, dziś, już - zanim umrzesz.
Żeby zdążyć powiedzieć tym na których nam zależy, że ich kochamy. Żeby nie odkładać tego na „Potem”. Żeby nie było za późno.
Musso mówi, że tylko tracąc najbliższą osobę można zostać Posłańcem. Taka jest cena.
Czy chciałabym być takim Posłańcem? – posiadać dar dostrzegania aury nadchodzącej śmierci w przypadkowo napotkanym człowieku? Nie wiem…
Niezwykła książka – jest o czym myśleć.

książek: 728
Ania K | 2013-12-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Fajnie się czyta ,pomimo lekkosci w czytaniu autor przedstawia różną problematyke związaną z naszą egzystencją i przypomina nam jak kruche jest nasze życie ,trzeba czasami zastanowic sie nad swoim postępowaniem i zadać sobie pytanie co jest dla nas ważne aby być szczesliwym i spełnionym.

książek: 0
| 2017-12-12
Przeczytana: grudzień 2017

Wzięty nowojorski adwokat Nathan Del Amico jest człowiekiem sukcesu,któremu zależy tylko na sukcesach zawodowych i pieniądzach.
Pewnego dnia w jego biurze odwiedza go Garett Goodrich,znany lekarz,który zaskakująco dużo wie o Nathanie.Ma mu do przekazania pewną wiadomosc,która zmieni życie prawnika na zawsze...

Trzeba przyznac,że jest to genialny debiut.Musso napisał tę książkę po tym,kiedy sam stanął oko w oko ze śmiercią.Książka porusza problematykę przemijania.Autor pokazuje kontrast pomiędzy życiem doczesnym i dążeniem do zaspokajania potrzeb materialnych,a tym,co powinno byc ważne dla każdego człowieka.

Były takie momenty,kiedy wydawało się,że autor nie ma pomysłu na swoich niektórych bohaterów.Jednak zakończenie historii rekompensuje te niewielkie mankamenty.

Dziękuję za polecenie mi tego autora Justynie (@AuroraBorealis ;)) Polecam ją wszystkim tym,którzy chcą zwolnic przed zbliżającymi się Świętami.

książek: 1060
Stokrotka | 2016-08-23
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Nathan Del Amico jest nowojorskim adwokatem, który nigdy nie przegrał żadnej sprawy. Co dzień udowadnia, że jest najlepszy w swoim zawodzie. Ambicja przyczynia się jednak do rozpadu jego rodziny. I pewnie nic by się nie zmieniło w jego 14-godzinnym dniu pracy, gdyby pewnego dnia nie zjawił się jego gabinecie Garrett Goodrich i nie przepowiedział, że ….….
Choć okładkowy opis zdradza o wiele więcej, ja na tym poprzestanę. Jeśli ktoś lubi książki Guillaume’a Musso, z pewnością sięgnie też po powieść „Potem”. Ostatnio w niedługim odstępie czasu przeczytałam kilka książek tego francuskiego pisarza. Da się zauważyć pewien schemat – głównym bohaterem jest zamożny lekarz/adwokat, który pochodzi z nizin społecznych i swoją ciężką pracą zdobywa wysoką pozycję oraz szacunek otoczenia. Żona/ukochana bohatera jest/była ideałem, ucieleśnieniem wszelkich cnót albo przynajmniej osobą wyjątkową, nietuzinkową. Mimo pewnej powtarzalności, Musso zawsze tak poprowadzi fabułę, że zaciekawi czytelnika,...

książek: 1300
Elżbieta | 2017-02-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: luty 2017

Książka skłaniająca do myślenia, zadumy i zatrzymania się na chwile w pędzie życia.Pokazuje co jest najważniejsze.Czyta się ją łatwo i lekko chociaż porusza niełatwy temat umierania i sensu życia. Wciąga od pierwszej strony. Ciekawa i refleksyjna. Magiczna z mgiełką tajemniczości. Porusza serce i duszę pozostawiając niedosyt.Powoduje, że zadajemy sobie pytania. Czy jest takie miejsce, do którego wszyscy zmierzamy?. Czy jesteśmy gotowi na śmierć?. Kiedy jest odpowiedni moment na odejście?. Nie odkładajmy niczego na POTEM, na jutro, na później. Nikt nie ma władzy ani wpływu nad godziną śmierci, która jest jak statek znikający za horyzontem. Nie widzimy go, ale wiemy, że istnieje. Śmierć to koniec podróży.Jest nieunikniona, nieodwracalna i każdego z nas dotyczy.Wszystkie dni zmierzają do śmierci, a ostatni do niej dociera. Więc cieszmy się życiem bogatym w gesty,śmiechy i radości. Cud życia jest tu i teraz. Nie bójmy się okazywać swoich uczuć wobec tych , których kochamy.Cieszmy się...

książek: 2992
Przebudzona | 2015-09-15
Przeczytana: 14 września 2015

Dwa słowa: MEMENTO MORI

Ta, może myśli o śmierci nie należą do najprzyjemniejszych, ALE jednak to część życia. Każde życie ma początek i koniec. A jednak większość z nas stara się nie myśleć o NIEJ za często (szczególnie młodzi), bo szczerze powiedziawszy wywołuje dołujące uczucia. SMUTEK, ŻAL itp. Strata bliskich jest bolesna. Strata dziecka przez rodziców - rozdziera serca obojga.

I tak to pan G. Musso przypomniał nam o śmierci i o pogodzeniu się z nią w jakimś stopniu. W sumie jak można? Okazuje się, że ludzie, którzy mają WYROK śmierci, czyli Ci z hospicjum, lepiej lub gorzej radzą sobie ze świadomością nieuchronnej śmierci. A jeśli chodzi o GWAŁTOWNE, NIEPRZEWIDZIANE jak w przypadku "byłem w złym miejscu o złej porze"? Tego też się dowiemy z tej powieści.

Tę książkę ze względu na tematykę i nastrój melancholijny czytało mi się ciężej, ale wciąż z pełnym zainteresowaniem.

Poruszona została kwestia PIENIĘDZY, które tak naprawdę szczęścia nie dają ;). Owszem są potrzebne, ale...

zobacz kolejne z 5535 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
Inne książki autora
więcej książek tego autora
Powiązane treści
Guillaume Musso przyjeżdża do Polski

Popularny francuski pisarz odwiedzi Warszawę w dniach 24-26 września. W tym czasie dwukrotnie spotka się z fanami. Autor będzie gościł w Polsce na zaproszenie wydawnictwa Albatros.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd