Czerwona trucizna

Wydawnictwo: Capital Book
kakadu80

Czerwona trucizna to zbiór esejów historyczno-politycznych z ostatnich kilkunastu lat, traktujących o naszej sytuacji po 1989 roku, przypominających również o tym, co było wcześniej. Jest on kontynuacją pierwszego tomu pt. Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, komunizm 1939–2012. Teksty ukazywały się systematycznie w bezkompromisowym tygodniku „Nasza Polska”. Wszystkie pozostają nadal bardzo aktualne – czyli pod wieloma względami cały czas drepczemy w tym samym miejscu. Nie udało się nam wyjść z pajęczyny zależności instytucjonalnych i personalnych z tzw. minionego okresu. Okazało się, że „właściciele Polski Ludowej” znakomicie odnaleźli się w nowej (?) rzeczywistości, bezkarni i uwłaszczeni na tym, co rabowali przez kilkadziesiąt lat.

Nie potrafiliśmy wypracować sensownej i sprawiedliwej polityki historycznej, opartej o wyniki konkretnych badań – pozostajemy zatem w sferze mitów i pomówień, idących tak daleko, że stajemy się już nie ofiarami wojny i planowego ludobójstwa obu ideologicznych imperializmów (III Rzeszy Niemieckiej i Związku Sowieckiego), ale jej sprawcami i... ludobójcami. To wydaje się jeszcze niedorzeczne na gruncie krajowym, ale jest coraz bardziej akceptowane na gruncie międzynarodowym, w tym także w obecnych Niemczech, Rosji oraz w Izraelu, który powinien być szczególnie wrażliwy na wszelkie kłamstwa dotyczące ludobójstwa, popełnianego również na ludności żydowskiej.

Trwa zatem w dalszym ciągu walka o prawdę historyczną prezentowaną w tym zbiorze i o rzetelną politykę historyczną państwa, albowiem porządki należy rozpocząć na własnym podwórku.

źródło opisu: http://multibook.pl/pl/p/-Leszek-Zebrowski-Czerwona-trucizna/6155

źródło okładki: http://multibook.pl/pl/p/-Leszek-Zebrowski-Czerwona-trucizna/6155

Breaking_Bad | 2018-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2018

To niewiarygodne jak historia najnowsza potrafi być zakłamywana. Wcześniej robiła to komuna, a teraz coraz częściej niemiecka polityka zdejmowania z siebie odpowiedzialności za okropieństwa II wojny światowej oraz narracja żydowska, w której Żydzi byli największymi, czy nawet jedynymi ofiarami, a Polacy ich mordercami.
Leszek Żebrowski należy do tych historyków i publicystów, którzy od wielu lat cierpliwie, krok po kroku demaskują kłamstwa i manipulacje obecne w głównym nurcie dyskursu historycznego oraz przypomina fakty i bohaterów, których skazuje się na zapomnienie.
W książce "Czerwona trucizna" będącej w większej części zbiorem wcześniej publikowanych artykułów, podjęte są takie tematy jak np. zbrodnie sowiecko-żydowskiej partyzantki w miejscowościach Naliboki i Koniuchy, rzetelna analiza sprawy Jedwabnego, czy odkłamywanie historii Narodowych Sił Zbrojnych i wiele innych.
Zachęcam do czytania książek Leszka Żebrowskiego. Jak pisze Stanisław Michalkiewicz we wstępie do tego...

TomaszPink | 2018-03-27

Książka bardzo merytoryczna,okazała bibliografia i dużo nieznanych faktów.

Adam | 2017-05-04
Przeczytana: 25 lipca 2016

Harald_Hardrade | 2016-04-24
Przeczytana: kwiecień 2016

Warto i już. Żebrowski przytacza dowody uparcie zamilczane i przekłamywane m.in. przez takie "autorytety" jak J.T.Gross, twierdzący że Polacy podczas II WŚ zabili więcej Żydów niż Niemców. Dla zainteresowanych polecam także świetne "Przedsiębiorstwo Holocaust" tym bardziej ciekawe, że napisane przez Żyda Normana G. Finkelsteina

megakruker | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Dobra ksiazka, wbudza dużo emocji związanych z fałszywymi historykami (czasem nawet samozwańczymi), oczernianiem Polski i wzbudzaniem niepotrzebnego poczucia winy. Duzo walki o prawde nas czeka , ale pamięć o niej musi być zachowana mimo tylu lat. Nie dajmy się oszukać ludziom którzy tylko widza swoja korzyść w tym całym bajzlu. To , ze ktoś madrze nas do czegos przekonuje nie znaczy ze ma racje. Ja już dawno zrobiłem się powsciagliwy w odbieraniu prawdy. Prawda dopiero mozolnie wychodzi na jaw. Komunizm i jego pozostalosci mydli nam oczy do dziś także niech każdy ma swój rozum i trzeźwo ocenia niektóre fakty.