Starsi znaczy mądrzejsi. Jak zachować przez całe życie doskonałą sprawność umysłu.

Tłumaczenie: Elzbieta Turlejska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Older and Wiser
poradniki
Marek Baran

Autor w bardzo przystępny sposób przybliża nam plusy i minusy bycia osobą starszą, czyli według niego osobą po pięćdziesiątym roku życia. Omawia sposób działania zegarów biologicznego i genetycznego jak również wyjaśnia działanie genów starości. Dużo miejsca poświęca sprawności intelektualnej dojrzałego mózgu a także różnym formom otępienia starczego. Z książki wypływa jednak pozytywne...

Z książki wypływa jednak pozytywne przesłanie. Autor wyjaśnia jak można dobrze się starzeć i jak przeżyć pomyślną starość. Podaje również trzydzieści sposobów zachowania sprawnego umysłu w dojrzałych latach życia. Sposoby te sprowadzają się głównie do ciągłej aktywności fizycznej i umysłowej, do zachowywania poczucia humoru, właściwego odżywiania.
Autor przekonuje czytelników, iż mózg jest głównym czynnikiem określającym liczbę lat, które przeżyjemy. Dostarczanie mu wyzwań i podniet jest zatem nie tylko pożądane ale wręcz konieczne, jeśli chcemy cieszyć się długim i zdrowym życiem.
Polecam nie tylko osobom po pięćdziesiątce :)

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: www.proszynski.com.pl

Marek Baran | 2015-12-04
Przeczytana: 05 listopada 2014

Polecam nie tylko osobom po pięćdziesiątce :)