Holy Island. Szlaki Przełajowe

Wydawnictwo: Psychoskok
poezja
Aneta

To drugi tomik wierszy Adama Kadmona, publicysty, felietonisty i blogera. Książkę można podzielić na dwie części. Pierwsza zawiera poprzedzony prologiem poemat inspirowany życiem fińskiego bohatera narodowego, nazywanego Piłsudskim Finlandii – marszałka Carla Gustafa Mannerheima. Natomiast na drugą część składa się różnorodna pod względem treści zawartość poetycka. Są w niej osobiste wiersze, publicystyka polityczna oraz tematy obyczajowe i filozoficzne. „Holy Island. Szlaki Przełajowe” swoją treścią dotyka wielu spraw, wielu tematów. Czytelnik znajdzie tu tęsknotę za prawdziwymi bohaterami narodowymi oraz refleksję na temat współczesnego świata, życia osobistego, politycznego czy obyczajowego.

Aneta | 2016-01-26

„Holy Island – Szlaki Przełajowe” to częściowo poezja, częściowo poetycka publicystyka. I w zasadzie to nie dziwi, ponieważ autor tomiku, występujący pod pseudonimem Adam Kadmon, jest przede wszystkim publicystą i blogerem.
To w zasadzie dwa tomiki w jednym. Pierwszy – „Holy Island” jest swego rodzaju hołdem dla fińskiego marszałka i bohatera narodowego Carla Gustafa Mannerheima.
W „Szlakach Przełajowych” wiersze nie mają motywu przewodniego, są raczej luźnymi refleksjami na temat współczesnego życia, współczesnej Polski, ale również na temat osobistych spraw Kadmona.
I właśnie w tej części ujawnia się publicystyczna natura autora. Szczególnie, gdy w swojej twórczości odnosi się do tematów politycznych.

Maria | 2016-01-18

56 wierszy opowiadających o stanie umysłu i zaangażowaniu, o prześmiewczości , autoironii, samotności, społecznych absurdach, alienacji. Wiersze są poszukiwaniem uczuć. Jest w nich kilka pytań o sens miłowania w nowej epoce, o podstawowych potrzebnych dla życia, jest także i co istotne – opowieścią o tym, kim jest sam autor, kim nigdy nie zostanie, a kim na dobrą sprawę, nie do końca chciałby być.
Polecam

Bogusław | 2017-12-27