MAŁY WIELKI PRZYJACIEL Jak pokochałem zwierzątko, którego nikt nie lubił

Wydawnictwo: GWP Sp. z o.o.
LubimyCzytać

Bohaterem tej książki jest znalezione w ogródku, na wpół dzikie, puchate zwierzątko. Z początku budzi strach i niechęć, jednak po bliższym poznaniu okazuje się niezwykłą istotką – ciekawską jak dziecko, radosną, chętną do nauki i zabawy. Zadziwia mądrością, z której korzysta cała rodzina. Wzrusza, kiedy okazuje swoje przywiązanie. Czego można się nauczyć od małego szczurka? Czy można się z nim zaprzyjaźnić?

Opowieść o szczurku podnosi na duchu i przełamuje uprzedzenia!

źródło opisu: http://www.gwp.pl/

źródło okładki: http://www.gwp.pl/

Northman | 2019-02-06
Przeczytana: 31 stycznia 2019

Małe jest piękne.

Mały gryzoń znaleziony w ogródku i zabrany do domu... Odstręcza Was sama myśl o czymś takim? Niepotrzebnie :) To tylko uprzedzenia, a uprzedzenia bywają bardzo krzywdzące i niesłuszne. Również w stosunku do małego szczurka, który jest bohaterem tej szalenie sympatycznej książeczki.

Szczurek Pasek, tak ma on bowiem na imię, został - jako się rzekło - znaleziony w ogródku i zabrany do domu. Z początku lękliwy, trochę dziki... Jednak z biegiem czasu szalenie towarzyski, wcale nie głupi (szczury są bardzo inteligentne), skory do nauki nowych rzeczy, kilku sztuczek... Do tego wszystkiego zaś wywołujący szczery i niekłamany uśmiech dziecka :) (jak przekonywała pewna reklama: bezcenne!). Może więc jednak warto się nie zrażać?

"Mały wielki przyjaciel" to bardzo ciepła historyjka. Również bardzo mądra, pokazująca bowiem, że stereotypy i uprzedzenia to żadne fakty, a jedynie bezpodstawnie powtarzane, nie mające wiele wspólnego z prawdą stereotypy, które niejednokrotnie...

zetbasia | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Bardzo cenię książeczki z przesłaniem Pani Elżbiety Zubrzyckiej.Szczurek wzbudził zachwyt u mojego wnuka ;) Ja także z przyjemnością przeczytałam.

Kasia | 2016-06-02

Gdybym sama z siebie miała polecać tę książkę, to bym tego nie zrobiła. Jednak w kwestii literatury dla dzieci recenzentami są mój syn i moja córka. Ich reakcje na książkę Mały wielki przyjaciel. Jak pokochałem zwierzątko, którego nikt nie lubił były co najmniej entuzjastyczne. W związku z powyższym pozostaje mi powiedzieć: w imieniu moich dzieci polecam – z entuzjazmem!

Co urzekło dzieci? Oczywiście wpływ miał tutaj mały bohater książki – szczurek Pasek. Proszę się nie wzdrygać szanowni rodzice! Szczurek to zwierzę przesympatyczne, inteligentne, higieniczne i w ogóle naj naj. Rzeczywiście ta niezbyt wielka książeczka w przystępny sposób pokazuje jak zachowuje się to zwierzątko, czego się może nauczyć, jakie ma zwyczaje. Jak ktoś gryzoni nie lubi, cóż, może mieć małą przeprawę w trakcie czytania, tym bardziej, że pewnie nie uniknie refleksji, że w swoim nastawieniu posługuje się raczej uprzedzeniami niż wiedzą.

powyższy tekst stanowi fragment recenzji z bloga:...