Za młodzi?

Wkp

Wkp | 2015-12-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 04 grudnia 2015

CZY WYPIJESZ TEGO SHOTA JEDNYM HAUSTEM?

Dziś pozycja nietypowa, prawdziwy biały kruk, który nie krąży w obiegu sklepowym. Coś, co z pewnością byłoby omawiane w Kąciku Białego Kruka, gdyby magazyn komiksowy „Produkt” wciąż jeszcze istniał. Zaledwie dwudziestostronicowy komiks (jeśli doliczyć okładki), który wpadł w moje ręce wprost z bibliotecznego regału „Lektury z makulatury – weź jeśli chcesz”. I szyld tego regału doskonale obrazuje jakość „Za młodych?”. Bo to w końcu komiksowa propozycja z najniższej półki.

Fabuła tu nie istnieje. Ot szczęść osób i denne opowiastki o ich nałogu zakończone słowami w stylu „niemożliwe bym był alkoholikiem”. Idiotka ze szkolonego chóru, Beata, dzieciak z Harlemu nazwany w polskim przekładzie per Piotrek, Tomasz, który chyba ma górą z osiem lat, jeśli sugerować się rysunkami, Joanna, która najwyraźniej nie zhańbiła się myślą, podobnego ilorazu inteligencji Marcin i latynoski amant w prochowcu – Robert. Wszyscy piją, chlają na umór i jak wynika z...