Bohater kuchni. Wróćmy do korzeni

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
emik84

Masz dość wymyślnych potraw z egzotycznych i trudno dostępnych składników? Czas wrócić do korzeni! Prezentujemy przepisy na dania z warzyw korzeniowych, obecnych w naszej kuchni od stuleci – zarówno tych niezmiennie popularnych, np. buraków czy marchwi, jak i tych nieco zapomnianych, np. brukwi, pasternaku czy skorzonery. Przygotuj klasyczny barszcz czerwony oraz pyszną surówkę z marchewki i...

Przygotuj klasyczny barszcz czerwony oraz pyszną surówkę z marchewki i sprawdź, jak smakuje pasternak pieczony w miodzie.

emik84 | 2015-12-03

Otóż w książce znajdują się przepisy tradycyjne, może już troszkę zapomniane i niemodne ale ogólnie popularne i uważane za smaczne i zdrowe. Tytuł Powróćmy do korzeni należy w tym wypadku traktować bardzo dosłownie. Chodzi bowiem o to aby zachęcić czytelnika do sięgania po warzywa korzeniowe uprawiane w Polsce od pokoleń. W publikacji znajdziemy przepisy na dania z marchewki, pietruszki, selera, buraka, rzodkiewki, białej i czarnej rzodkwi oraz ziemniaka. Są to potrawy na każdą okazję i do przygotowania na każdą porę dnia, po trochę dań mięsnych, zup, deserów, sałatek, ryb i zapiekanek.

Książka jest kopalnią pomysłów, dzięki którym możemy wyczarować w swojej kuchni wspaniałe smakołyki. Przepisy skierowane są do szerokiego grona odbiorców. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno mniej jak i bardziej doświadczeni miłośnicy kuchni, osoby lubiące dania lekkie, miłośnicy potraw mięsnych jak i amatorzy słodkich deserów. Przepisy są bardzo różnorodne i przyznam, że u mnie ta różnorodność...