Za Renem za chlebem

Wydawnictwo: Self Publishing
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura piękna
Tomasz

Karol Wilk, urzędnik w firmie państwowej, w wieku 56 lat niespodziewanie traci pracę. Jest w bardzo trudnej sytuacji. Postanawia odnowić swoją znajomość języka niemieckiego i wyjechać do Niemiec. Po różnych perypetiach dostaje wreszcie zajęcie. Zostaje opiekunem staruszka w Niemczech, w Hesji. Ten 79-letni Niemiec ma na imię Adolf i jest porywczym alkoholikiem. Byłym nauczycielem języka niemieckiego i historii. Nie jest dla Polaka, który u niego pracuje, zbyt uprzejmy. Pasją Niemca jest gra w karty, która nazywa się SKAT. Karol jej nie zna, ale po czterech tygodniach praktyki z Adolfem, okazuje się być w niej mistrzem. Ich wzajemne relacje przybierają inny kształt, co prowadzi do zaskakujących zmian.

Darmowy fragment książki można przeczytać na stronie http://zarenemzachlebem.pl

źródło opisu: http://wydacksiazke.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Hanau | 2018-11-26

Trochę mi się to skojarzyło z "Saksami po polsku" - ale ogólne przesłanie utworu znacznie bardziej optymistyczne - zwłaszcza w porównaniu z polską mafią we Włoszech.