Serwal

Cykl: Agentka Ultra (tom 4)
Wydawnictwo: Świat Książki

Czy brutalne morderstwa, dokonane na osobach pochodzenia żydowskiego, są dziełem rasistowskiej bojówki, ukrywanej pod szyldem oficjalnie działającej partiia A może dokonuje ich na własną rękę seryjna morderczynia Kulisy działalności służb ..

dasio72 | 2013-10-20
Przeczytana: 20 października 2013

Trzymający w napięciu,osadzony w polskich realiach, udany thiller ze spec-służbami w tle.

Młoda agentka o pseudonimie "Ultra" dostaje swoje pierwsze poważne zadanie: ma zinwigilować skrajnie prawicową partię, której członkowie podejrzani są o zastraszanie, pobicia a być może także zabójstwa mające podłoże rasistowskie. W trakcie prowadzonych działań operacyjnych, nasza bohaterka zaprzyjażnia się z jednym z młodych liderów partyjnych, który według jej przełożonych może stać na czele grożnej bojówki starającej się zmusić do wyjazdu z kraju ważnych przedstawicieli mniejszości narodowych.
Równolegle do tej sprawy, policjanci prowadzą śledztwo w sprawie brutalnych, rytualnych mordów.
Czy obie sprawy wiążą się w jakiś sposób i czy może z nimi mieć coś wspólnego Wiki-pogrążona w głębokiej depresji,silnie znerwicowana sublokatorka "Ultry"?
Naprawdę dobre tempo, wyraziści bohaterowie z niewiarygodną postacią Wiki, inteligentne, ale nie nadęte czytadło, może ciut za krótkie. Można przeczytać.

książek: 2026
Psotka | 2013-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak sięgnęłam po tę książkę? Otóż dorwałam ją na wyprzedażach zaintrygowana opisem z tyłu. Po powrocie do domu byłam na siebie zła - przecież ja nie czytam książek z polityką w tle! No, ale kupiłam to zmęczę... A tu niespodzianka, bo książka okazała się być na prawdę świetnie napisana. Tajemnicza i konkretna. Główną bohaterką powieści jest Ultra agentka służb specjalnych. Właśnie dostała pierwsze zlecenie. Jak ono wygląda? Jak się potoczy? Czy aby na pewno znamy tych, których uważamy za bliskich znajomych?

Nie lubię i nie toleruję polityki w książkach, a tu mi ona zupełnie nie przeszkadzała w czytaniu, a nawet przypadła do gustu. Ciężkawy momentami styl jak i język nadaje książce charakteru. Sięgnę po jeszcze niejedną książkę tego autora.

Agnieszka-Wawka | 2011-07-23
Przeczytana: 21 lipca 2011

Nawet nie pamiętam jak ta książka znalazła się w mojej biblioteczce. Stała dość długo na półce za nim postanowiłam po nią sięgnąć. Autor też raczej mi nieznany Krzysztof Kotowski . Na okładce napis triller psychologiczny. I jeszcze tytył "Serwal" co u licha może znaczyć to słowo,jakoś z niczym to mi się nie kojarzyło. Więc jak zwykle w takich sytuacjach postanowiłam się poradzić mądrego wujka Google. Serwal – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych. Innych znaczeń słowa brak. Myśle no dobrze koty,kotami, a co ma to wspólnego z psychologią i w dodatku z trillerem. Nie było innej rady jak rozwiązać zagadkę więc zabrałam się za lekturę.
Głównymi bohaterkami książki są dwie dziewczyny studentki, przyjaciółki. Ciemnowłosa piękna Wiki studenta piątego roku weterynarii i Emilia vel Rundi vel Ultra młoda agetntka służb specjalnych studentka piątego roku resocjalizacji. Wiki oprócz weterynarii, kocha się w dzikich kotach, pisze wiersze ,maluje. Ma duszę artystki, ale skrywa...

Joanna | 2014-05-02

Ilość stron: 252

To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.

Bardzo dobrze i szybko się to czyta. Treść zawiera wątek kryminalny. Można się domyślić kto jest mordercą w połowie czytania, ale jest to ciekawa historia.

Polecam fanom kryminałów.

Znalazłam kilka ciekawych cytatów:

„A jak likwiduje się strach? Oswajając przyczyny. Boisz się jeździć windą? - Jedź codziennie, aż wreszcie przekonasz się, że to nic takiego. Obawiamy się przede wszystkim zjawisk i rzeczy, których nie znamy.” (str 76 – 77)

„Bardzo upraszczając – z biegiem czasu pobieramy z otoczenia to, czego uczy nas świat w zależności od tego, co i kto nas otacza, jak mamy ukształtowane geny i tak dalej.” (str 145)

Anakonda | 2013-05-05
Przeczytana: 05 maja 2013

"Serwal" - pierwsza powieść tego autora przeczytana przeze mnie i bardzo mi się spodobała. Ciekawa, mroczna, tajemnicza - napisana wartkim językiem i nieprzegadana.
Będę szukać innych powieści tego autora.

Karolina | 2013-03-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Druga pozycja Kotowskiego jaka przeczytalam i poraz kolejny sie nie zawiodlam. Super, swietnie napisana, czytana na wdechu, mroczna i zaskakujaca zarazem, a o to przeciez chodzi:))

10/10

Justyna | 2010-01-24
Na półkach: Polskie, Przeczytane

Świetna książka, dużo w niej poezji, sensacji i psychologii mi się bardzo podobała i uważam, że jest to książka godna polecenia

| 2016-02-08

Kotowski ma swój bardzo specyficzny styl, trudny do odrobienia, a ego książki częstokroć są dość psychodeliczne. Ta również.

Agentka Ultra będzie miała trudny orzech do zgryzienia. Warszawą wstrząsa seria brutalnych rytualnych morderstw. Zdecydowanie bardzo krwawych. Współlokatorka Ultry- błyskotliwa studentka weterynarii zmaga się z depresją. Dziewczyna ma słabość do sztuki i dużych kotów. Trudno ją zrozumieć, zapisuje swoje często dziwaczne myśli w dzienniku. Dziewczyna równocześnie jest wspomnianym wcześniej psychopatycznym mordercą o pseudonimie Krwawa Mary. Swoje ofiary usypia środkiem odurzającym dla zwierząt, rozkrawa i nadgarstkami przybija do podłoża.

Oszczędzę sobie szczegółów pozostałych wątków i dywagacji nad niespokojnym umysłem chorej psychicznie dziewczyny- ostatnio tego typu książki mi się zdecydowanie przejadły. Dobry thriller na zimowy wieczór

pewnasytuacja Gogh | 2011-12-28
Przeczytana: 15 czerwca 2012

Słyszałam, że to bardzo kontrowersyjna książka. Okrutna, mroczna, wchodzi głęboko w psychikę bohaterki, dotyka tajemnicy okrucieństwa. W dodatku są fragmenty antyrydzykowskie, antyrasistowskie itd. W dodatku autor nie napisał kryminału w którym na ostatniej stronie dowiadujemy się kto zabił. Zrobił wręcz odwrotnie pokazał natychmiast morderczynie, ale to co najciekawsze odkrywa strona po stronie. Podobnie jak (i tu dość zabawnie rozbieżne porównania) niegdyś serialu Colombo albo... w "Zbrodni i Karze" :). Ale na poważnie - świetna powieść raczej dla dorosłych. Na pewno nie dla każdego, czego mamy przykład wpisu koleżanki "Edyty", która niby coś wpisała tylko nie wiadomo co, o czym, a przede wszystkim - po co?

Michael Shootbook | 2013-04-07
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, ~ F2
Przeczytana: 26 września 2012

Kolejna książka Kotowskiego, ze znanymi bohaterami wciąga - tak jak poprzednie. Pisarz stanął na wysokości zadania tworząc udany thriller polityczny.