Krew Manitou

Wydawnictwo: Albatros
Manitou Blood
epidemia, śmierć, wampir, demon
horror

Fascynująco krwawy horror Mastertona! W Nowym Jorku szaleje „wampirza” epidemia. Jej ofiary podrzynają gardła innym ludziom, a następnie wypijają ich krew. Ilość morderst w sięga setek, w mieście wybucha panika. Ludzie zakażeni wirusem roznoszą go, uprawiając seks z kolejnymi osobami, które same stają się nosicielami. Do walki z wampirami staje jasnowidz Harry Erskine, posiadający zdolność...

Fascynująco krwawy horror Mastertona!
W Nowym Jorku szaleje „wampirza” epidemia. Jej ofiary podrzynają gardła innym ludziom, a następnie wypijają ich krew. Ilość morderst w sięga setek, w mieście wybucha panika. Ludzie zakażeni wirusem roznoszą go, uprawiając seks z kolejnymi osobami, które same stają się nosicielami. Do walki z wampirami staje jasnowidz Harry Erskine, posiadający zdolność nawiązywania kontaktu z duchami. Pomaga mu jego duchowy przewodnik, indiański szaman Śpiewająca Skała, który przed laty stoczył pojedynek z najgroźniejszym z demonów, Misquam acusem. Okazuje się, że Misquamacus powrócił - w nowej postaci. W XIX wieku pewien biznesmen, z zemsty za zamordowanie rodziny przez Indian, sprowadził z Rumunii do Ameryki wampiry, które przetrwały w stanie uśpienia i odrodziły się 11 września 2001 roku, po ataku na World Trade Center...

magda | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Dawno, dawno temu, w czasach, kiedy książki drukowano od wąskiego marginesu do równie wąskiego marginesu, czcionką 9, z wierszakiem 1, sięgnęłam po książkę Mastertona (tytułu nie pomnę). Przeczytałam 50 stron z 300 i dwadzieścia lat zajęło mi wyleczenie się z traumy: krew się lała i było strasznie, wręcz przerażająco. Nie wiem, czy to moja nastoletnia wyobraźnia wyolbrzymiła grozę tamtej powieści, czy po prostu była ona straszna, w każdym razie "Krew Manitou" jest raczej zabawna.
Czyta się ją szybko, fabuła wciąga, postacie są nieźle nakreślone (chociaż można się czepiać), bardzo przypadł mi do gustu reprezentowany przez Mastertona typ poczucia humoru, widać też, że powieść napisał dojrzały, odnoszący sukcesy autor. ALE, Bogiem a prawdą, po kimś, kto tak skutecznie mnie odstraszył od swojej twórczości (co jest komplementem) spodziewałam się więcej.
Zakończę cytatem, który ubawił mnie do łez "Życie to dziwka, niewiele trzeba, żeby zacząć pachnieć kozieradką."

Betoniarka | 2016-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2016

Ominęłam jakoś poprzedni tom cyklu, ale nie było wielkiego zaskoczenia: znani bohaterowie, znane klimaty. Trochę mi było szkoda, że cykl gdzieś po drodze utracił klimat "indiański", z ich szamanami, wierzeniami, rytuałami. Bardzo mnie to przerażało w pierwszej części. A tutaj nadal niby mamy do czynienia z indiańskim Misquamacusem, ale w tej części do walki z "białą Ameryką" użył on... wampirów.

Zdecydowanie nie należę do osób, które czytając horrory szukają dziury w całym. Staram się raczej wczuć w klimat, który może i bywa niedoskonały, ale jeśli ktoś zaczyna z nastawieniem "na nie", ciężko się spodziewać, że książka się spodoba. Mnie się książka podobała. Podobało mi się, że temat wampiryczny ściśle wiązał się w niej z Rumunią, podobali mi się bohaterowie, a krew i flaki są typowe dla Mastertona, więc nie zaskoczyły. Polecam.

Marcin | 2010-10-01
Przeczytana: 01 października 2010

Można powiedzieć że krew w tej książce wylewa się strumieniami i potokami (aż dziw że strony nie są zabarwione na czerwono!). Prócz wszechogarniającej rzeźi autor jak zwykle nawiązał do pewnej mitologii w tym przypadku rumuńskiej i indiańskiej, chociaż wplątanie w to wszystko wydarzeń jedenastego września wydało mi się trochę absurdalne...

Eudaimonia | 2015-01-13

Nie czytam Mastertona. Z zasady. Kilkanaście rekomendacji okładkowych skutecznie zniechęciło mnie do podjęcia lektury. Nawet w pociągu. Nawet z przekory. I, okazuje się, była to jedna z rozsądniejszych czytelniczych decyzji.

Człek mojej profesji powinien grzebać się lekturowo w rzeczach bardzo rozmaitych i zarówno tematycznie, jak i artystycznie skrajnych. Człek mojej profesji musi wiedzieć. Znać musi, a przynajmniej mu wypada. I nie macie, Drodzy Czytelnicy moich recenzyjek wyobrażenia, jak trudno jest pisać owe opinie ludzkim językiem, o profesji zapomniawszy i w kąt ją zepchnąwszy.

Nie mówię tego, żeby się mądrzyć. Raczej żeby się usprawiedliwić. Że może ja tego Mastertona, tak kochanego przez wielu, czytać nie potrafiłam? Że się za szybko poddałam? Że może trzeba było jednak głębiej się w niego zatopić głodnym zębem? Że może się nie wywyższać poznawczo? Przecież takie puszcze, różnych stworzeń literackich pełne, przemierzam bez wytchnienia i jakoś brnę, a ten tak mi wadzi?...

MrBeholder | 2014-09-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror

Co prawda mało jest tu o naszym złym szamanie, bardziej jest to część traktująca o wampirach, mimo wszystko ta książka bardzo mi się podobała i mogę ją polecić z czystym sumieniem dla miłośników tego typu gatunku. Jest to w mojej opinii dzieło o wiele lepsze niż Armageddon.

Mysza_99 | 2014-03-27
Przeczytana: 26 marca 2014

Wyjątkowo męcząca pozycja. Dużo krwi, dużo abstrakcji, dużo absurdu... Zawzięłam się i obiecałam sobie, że ją skończę. Skończyłam, ale jakoś tak.. bez przyjemności. Tym samym straciłam też serce do Mastertona i nie wiem, czy jeszcze kiedyś wrócę do jego książek.

Agnieszka Korfel | 2011-04-05
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 04 kwietnia 2011

Ta część zdecydowanie odbiega od serii Manitou. Mało indiańskiej magii za to modna w obecnych czasach tematyka wampirów. Gdyby nie bardzo naciągane ponowne pojawienie się Misquamacusa i żenujące zakończenie, książka byłaby nawet dobra.

klaudia | 2014-11-04

Uwielbiam tę książkę. Sięgnęłam po nią nie znając wcześniejszych części oraz nie znając właściwie twórczości Mastertona. Urzekła mnie zagadkowością, narracją pierwszoosobową, ale chyba najbardziej humorem. Ma być strasznie, ale często jest również ironicznie i z sarkazmem.

Ewa | 2013-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2013

Tematyka wampirów nie spodobała mi się na początku. Po książkę sięgnęłam ze względu na wzmiankę o 11 września. Jednak, gdy zaczęłam czytać, nie powiem - wciągnęła mnie. Trzeba przyznać, że Graham Masterton potrafi czytelnika przenieść do innego świata.

dona | 2011-04-16
Na półkach: Przeczytane, Horror

Super książka! Polecam, szczególnie tym, którzy czytali wcześniejsze książki z tej serii. Niesamowicie wciąga!