Kilka godzin do szczęścia

Okładka książki Kilka godzin do szczęścia Roma J. Fiszer
Okładka książki Kilka godzin do szczęścia
Roma J. Fiszer Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Do szczęścia (tom 1) literatura piękna
Do szczęścia (tom 1)
Edipresse
2016-01-16
2016-01-16
Obyczajowa miłość rodzina

Wątek Anny i związanym z nią zaginięciem. Bardzo mnie zaciekawił. Również opisy Kaszub. Ale reszta to nie dla mnie. Ogółem książka nie jest zła taka obyczajówka. Ale nie na tyle żebym sięgnęła po następne części książki.

Pierwszy tom serii pt: „Do szczęścia”, 536 stron przez które się płynie, bo wciąga od pierwszego akapitu. Moje drugie spotkanie z piórem autorki i już wiem że się polubimy.

Historia Anny, która pewnego dnia znajduje w swojej skrzynce listy, z których wynika, że jej rodzice nie byli jej biologicznymi rodzicami. Nie był adoptowana, jej historia jest bardzo zagmatwana. Postanawia odkryć co zaszło 60 lat temu. W podróż zabiera swoją córkę Kasię i wnuczkę Elizę. Trzy pokolenia i trzy różne spojrzenia na świat. Cudownie było okrywać wraz z nimi tę zagadkę rodzinną i piękno Kaszub. Czytając, czułam, że autorka kocha ten region. Bo oprócz świetnej fabuły znajdziecie tu sporo opisów, wiele szczegółów geograficznych i historycznych. Wiem, że nie każdy to lubi, ale ja czytałam z zaciekawieniem.

Ta ciepła opowieść o losach pokoleń, o dramatach, o więzach rodzinnych i sile przyjaźni zapewni wam rozrywkę na wiele wieczorów. Polecam!

Ania wraz z córką i wnuczką jedzie na Kaszuby by wyjaśnić rodzinne sekrety i odkryć swoją przeszłość, po wielu latach okazuje się bowiem że była adoptowana. Ta wyprawa zmienia w życiu kobiet wiele, Eliza dostaje się na wymarzone studia, Kasia zmienia pracę i każda z nich dostaje szansę na miłość.

Co odkryje Anna? Jakie tajemnice skrywała przed nią mama? Czy naprawdę mają szansę na ułożenie życia od nowa i szczęście?

To była naprawdę cudowna historia, z silnymi postaciami kobiecymi, które wiedzą czego chcą od życia. Mimo iż nie zawsze się z sobą zgadzają, to wspierają się w wspólnej walce o swoje szczęście i to co w życiu najważniejsze. Opisy miejsc tak piękne i barwne że niemal widziałam je przed sobą, a jest tu opisanych naprawdę sporo niesamowitych miejsc. No i ta rodzinna tajemnica, którą trzeba rozwikłać, a za sprawą której życie trzech kobiet zostaje wywrócone do góry nogami.

Co odkryje Anna? Jakie tajemnice skrywała przed nią mama? Czy naprawdę mają...

Wracacie czasem do już czytanych książek?
Ostatnie ukazało się wznowienie książki
"Kilka godzin do szczęścia" , od której to zaczęła się moja przygoda z książkami autorki i tak trochę z sentymentu znów po nią sięgnęłam.
To pierwszy tom wyjątkowej serii o miłości do Kaszub, rodziny i tajemnicach, które czasem niepostrzeżenie wychodzą na jaw.
Jest to opowieść o poszukiwaniu swoich korzeni, tożsamości, więzach rodzinnych i pięknie małej Ojczyzny, jaką są Kaszuby.
Klimatyczna, trochę zagadkowa, ale też specyficzna, bo zawiera w sobie ogrom wiadomości historycznych i geograficznych. Na pewno nie jest dla każdego, ale dla pasjonatów i wielbicieli Kaszub to pozycja obowiązkowa.
Z powodu nagromadzenia w niej tych historycznych i geograficznych informacji, czyta się ją wolno, ale mnie to akurat nie przeszkadzało.
Da się wyczuć, że autorka ukochała Kaszuby i tą miłością chce się z nami podzielić.
Jeśli lubicie takie historie to przeczytajcie.

Wracacie czasem do już czytanych książek?
Ostatnie ukazało się wznowienie książki
Jest to opowieść o...

Tę książkę określiłabym mianem "obyczajowego przewodnika po Kaszubach". Dużo w niej znajdziemy opisów miejsc turystycznych z tych rejonów a także Gdyni oraz Poznania. Dla zainteresowanych tym tematem ta książka będzie idealna. Dla mnie ? Nie koniecznie. Polecam przeczytać by samemu wyrobić sobie opinię.

Pomysł ciekawy. Wykonanie? no cóż. Jeszcze początek ciekawy i wciąga, lecz czym dalej, tym zaczyna się wszystko dłużyć i dłużyć, a co dalej można łatwo przewidzieć. Aby nie być aż tak krytyczny, książka opisuje nasz piękny kraj, jego historię, przyrodę. Czy to zła pozycja? Mi nie za bardzo podeszła, chociaż były momenty naprawdę ciekawe tylko, że to wszystko według mnie strasznie rozciągnięte. Książka dobra do poduszki.

Wciągająca historia. Świetnie opisana. Jestem ciekawa dalszych losów Anny, Kaśki i Elizy. Oraz Krzystofa i Igora z Kartuz. Nie mogę się już doczekać, kiedy sięgnę po kolejny tom!

Książka stanowi pierwszą część sagi. Przedstawia perypetie rodzinne, polecam szczególnie amatorom retrospekcji. Poruszone zostały niemal wszystkie aspekty życia codziennego - problemy związane z wkraczaniem w dorosłość, nieodpowiednio ulokowane uczucia, źle podjęte decyzje. Jednak lekki język i forma sprawiają, że książka jest idealna na wieczorny relaks. Dodatkowo informacje zawarte o Kaszubach mogą zainspirować do dalszych poszukiwań na temat tego regionu. Z przyjemnością sięgnę po drugą część. :)

Wielotomowa saga, chwilami zbyt rozdmuchana, ale plusem jest niezły "przewodnik krajoznawczy po Kaszubach" ;)

Akcja serii toczy się m.in. na Kaszubach, w Trójmieście. Dobrze mi się czytało, ponieważ moje rejony :)

Dodaj cytat z książki Kilka godzin do szczęścia