Jak zachęcić 2-latka do mówienia? Logopedyczny poradnik dla rodziców

Wydawnictwo: Impuls
popularnonaukowa

Czy moje dziecko rozwija się prawidłowo? Czy trzeba się już wybrać do logopedy? U jakiego specjalisty szukać pomocy? Jak długo czekać, aż mowa w naturalny sposób się rozwinie? Jaka jest norma dotycząca rozwoju mowy dla dwulatka? Czy taka norma istnieje? Jak rodzice lub opiekunowie mogą pomóc dziecku, które mówi bardzo niewiele? Są to pytania, które najczęściej zadają sobie rodzice, którzy...

Są to pytania, które najczęściej zadają sobie rodzice, którzy znaleźli się w takiej sytuacji. Nie muszą być znawcami psychologii rozwojowej, nie ma również szkół dla „perfekcyjnych rodziców”. Będąc rodzicami, kierując się dobrem dziecka, miłością, popełniamy wiele błędów – oczywiście takich sytuacji nie da się uniknąć. Ale zawsze warto wiedzieć, co na temat rozwoju mowy ma do powiedzenia współczesna logopedia – dziedzina interdyscyplinarna, która w ciągu ostatnich lat bardzo się rozwinęła, korzystając z osiągnięć i odkryć neurologicznych.

źródło opisu: http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/jak-zachecic-2...(?)

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl/okladki/big/978-83-7850-924-0.jpg?v=0

Przeczytana: 22 lutego 2018

Największe zmiany w rozwoju dziecka możemy zaobserwować w pierwszych miesiącach życia, każdego dnia nasze maleństwo będzie nabywało doświadczeń, które w przyszłości przerodzą się w kolejno zdobywane umiejętności rozwojowe. Będziemy z niecierpliwością wypatrywać pierwszych uśmiechów, kontaktu wzrokowego, gestu wskazywania, pierwszych kroków i oczywiście pierwszych samodzielnie wypowiedzianych słów.
Z czasem nasz maluch zacznie coraz sprawniej się z nami porozumiewać, będzie potrafił powiedzieć czego potrzebuje, co go boli i wyrazić sprzeciw jeśli czegoś nie chce. Ilość rozumianych oraz wypowiadanych słów będzie stale wzrastać, a „rozmowy” przybierać coraz bardziej komunikatywną formę.

Wielu Rodziców wraz z rozwojem mowy dziecka zadaje sobie pytanie czy i w jaki sposób ten rozwój wspierać. Tutaj z pomocą przyjść może logopedyczny poradnik dla rodziców: "Jak zachęcić 2-latka do mówienia?"
Książka autorstwa Marzeny Bekus-Richane stanowi swoisty przewodnik po rozwoju mowy dziecka...