Twierdza Głogów czasy wojen napoleońskich 1806-1814

Wydawnictwo: NapoleonV
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia

Głogów - miasto, które ze względu na swoje strategiczne położenie zawsze odgrywało ważną rolę w systemie obronnym państwa, w którego granicach się znajdowało. Autor pracy skupił się na okresie wojen napoleońskich, w czasie których o Głogów toczyły się zażarte walki.

źródło opisu: http://odk.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Marcin Kowalczyk | 2018-10-09
Przeczytana: 09 października 2018

"Napoleon w Głogowie"
Czasy "napoleońskie" to nie mój klimat, ale Głogów już tak. Lubię znać historię miasta w którym się wychowałem.
Pięknie wydana książka pochodzi ze stajni Napoleon V. Twarda lakierowana oprawa formatu A4, szyty grzbiet i lakierowane karty papieru - to mistrzostwo świata. Nawet nie trzeba zakładki bo wydawnictwo zawiera taśmę.
Treść publikacji to czasy zdobycia twierdzy Głogów przez wojska Francuskie i jej okupacja. Końcowym akordem jest odzyskanie niepodległości przez miasto.
Pierwsze rozdziały wprowadzające były zbyt skondensowane i nieobeznany w faktach trochę musiałem poszperać. Dalej już było lepiej i coraz bardziej ciekawie. W końcu książka wciągnęła i tak trzymała do ostatniej karty.
Oprócz tekstu dostajemy piękne ilustracje. Dotyczą one formacji wojskowych, opisywanych wydarzeń czy historycznych postaci. W otoczeniu pomagają zorientować nam się mapy i szkice twierdzy (trochę małe). Część danych (głównie dotyczących zmian obsady twierdzy)...