Literackie Kutno, Kutno, Antologia
literatura piękna

Literatura jest obecnie coraz bardziej marginalizowana, zmniejsza się liczba osób czytających książki i tych, które z chęcią włączałyby się w rozwój kultury. Dostrzegliśmy ten problem i postanowiliśmy zmierzyć się z nim, jednocześnie wspierając młodych literatów, którzy napotykają przeciwności już na samym początku swojej twórczej drogi. W tym celu zorganizowaliśmy konkurs na opowiadanie...

W tym celu zorganizowaliśmy konkurs na opowiadanie „Literackie Kutno 2015”. Nie zapominamy jednak o samym Kutnie, naszej małej ojczyźnie, gdzie my sami stawialiśmy pierwsze twórcze kroki. Dlatego każde opowiadanie jest związane z przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Kutna. W naszym mieście nie było jeszcze takiego konkursu. Nie było też antologii, w której autorzy ukazywaliby najróżniejsze oblicza miasta. Oddajemy więc w Wasze ręce książkę zawierającą dwanaście obrazów nowych rzeczywistości i mamy nadzieję, że zostaniecie pozytywnie zaskoczeni.
(ze wstępu)

Antologia pod redakcją Macieja Kaźmierczaka i Dawida Stanowskiego

Strona książki: http://literackiekutno.pl/

źródło opisu: literackiekutno.pl/

źródło okładki: literackiekutno.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!