Szczęśliwe garnki. Kulinarna książka z przepisami na jesień

Wydawnictwo: Edipresse
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Matacz

Nowa autorska seria książek kulinarnych Beaty Pawlikowskiej, która proponuje szybkie, zdrowe i pyszne dania z prostych, naturalnych składników. Oto 33 moje ulubione przepisy na jesień. Zupa z dyni z kasza quinoa, domowe muesli z figami, zupa paprykowa z soczewicą, herbata z pomarańczami, roladki z bakłażana, chleb jęczmienny z cebulą i ziołami, dynia z kaszą i rozmarynem, i wiele...

Oto 33 moje ulubione przepisy na jesień.
Zupa z dyni z kasza quinoa, domowe muesli z figami, zupa paprykowa z soczewicą, herbata z pomarańczami, roladki z bakłażana, chleb jęczmienny z cebulą i ziołami, dynia z kaszą i rozmarynem, i wiele innych”.
Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

źródło opisu: http://edipresse.pl/

źródło okładki: http://edipresse.pl/

Anna-mojeksiążki | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Beata Pawlikowska to znana wszystkim podróżniczka, dziennikarka i autorka książek. Podrożuje po świecie i dzieli się z nami swoimi wrażeniami, ale również przepisami kulinarnymi.

Ostatnio została wydana seria książeczek kulinarnych z cyklu Szczęśliwe garnki, na każdą porę roku, a dodatkowo przepisy świąteczne i przepisy na ciastka.
Autorka preferuje proste, ale bardzo smaczne dania. Nie potrzeba do nich wiele składników, czas wykonania też jest krótki, a można zdrowo i smacznie zjeść. Orłem w kuchni nie jestem, więc taka kuchnia bardzo mi odpowiada :)

Beata Pawlikowska przygotowuje posiłki zgodnie z filozofią pieciu przemian. Jest to pięć żywiołów odpowiadających pięciu porom roku:
D - drzewo, wiosna
O - ogień, lato
Z - ziemia, późne lato
M - metal, jesień
W - woda, zima.
Symbole przemian znajdują się przy składnikach posiłków. Idealne danie powinno zawierać przynajmniej jeden składnik każdego żywiołu. Proponowane dania są z kuchni wegetariańskiej, Autorka używa świeżych warzyw,...

Alicja Górska | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015