Szczęśliwe garnki. Kulinarna książka z przepisami na zimę

Wydawnictwo: Edipresse
Matacz

Nowa autorska seria książek kulinarnych Beaty Pawlikowskiej, która proponuje szybkie, zdrowe i pyszne dania z prostych, naturalnych składników. Oto 34 moje ulubione przepisy na zimę. Czerwona kasza quinoa z kalafiorem, ziemniaki z czerwoną fasolą, zupa z brukselki, wzmacniająca kasza jaglana, zimowy barszcz, żółta soczewica z pietruszką i wiele innych. Smacznego! Książka została wzbogacona o...

Oto 34 moje ulubione przepisy na zimę.
Smacznego!
Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

źródło opisu: http://edipresse.pl/

źródło okładki: http://edipresse.pl/

Magda | 2017-03-07
Przeczytana: 07 marca 2017

Moje garnki są teraz naprawdę szczęśliwe!
Do tego w środku nich jest kolorowo i zdrowo!
U W I E L B I A M ! ♥

Nell | 2016-04-24

Zainteresowałam się serią „Szczęśliwe garnki” licząc na to, że proponowane w niej przepisy będą bardziej dostosowane do pór roku. W końcu chodzi o zdrowie, a najzdrowsze jest to, co sezonowe i lokalne, prawda? Sama Pawlikowska to powtarza. Tak więc byłam ciekawa, czego używa np. w żywiole drzewa, bo w książce „Moje zdrowe przepisy” były to pomidory i natka pietruszki, które przecież w naszym klimacie nie rosną w naturalnych warunkach zimą. No i nic z tego – tutaj też są pomidory (ewentualnie zamienione na koktajlowe) i pietrucha. Jedynie w dwóch przepisach mamy plastry pomarańczy.

„Sezonowość” przepisów opiera się właściwie na tym, że często używana jest brukselka. Generalnie nie ma tu zaskoczeń w stosunku do poprzedniej książki kulinarnej: podstawowe warzywa i przyprawy, kasze, fasola, soczewica, pestki/nasiona. Natomiast z nowości zauważyłam, ze autorka „odkryła” paprykę oraz zamieniła kulki pieprzu na pieprz mielony (czyżby jej też znudziło się wyławianie tych kulek z gotowej...