Od Szawła do Pawła. Przemiana z prześladowcy w naśladowcę Chrystusa

Wydawnictwo: Iam
From Saul to Paul: From Persecutor to Chris Follower
religia
Skok

Spektakularna przemiana Szawła z Tarsu w Apostoła Pawła to najszerzej opisana w Biblii historia nawrócenia. "Dlatego też dostąpiłem miłosierdzia, żeby we mnie pierwszym Chrystus Jezus okazał całą wielkoduszność, jako przykład dla tych, którzy w przyszłości z Jego powodu uwierzą w życie wieczne" (1 Tm 1,16) Na przestrzeni historii Kościoła niezliczone rzesze wrogów chrześcijaństwa poszły za...

(1 Tm 1,16)

Na przestrzeni historii Kościoła niezliczone rzesze wrogów chrześcijaństwa poszły za śladem Szawła z Tarsu, oddając swoje życie Chrystusowi.

Znaleźli się wśród nich opisani w tej książce:
Malezyjski islamista
Hinduistyczny bojówkarz
Algierski wkstermista
Oficer komunistycznej bezpieki
Kolumbijski rebeliant
Dwaj nigeryjscy terroryści

Przesiąknięci od młodości radykalnymi ideologiami religijnymi lub ateistycznymi mieli jedną cechę wspólną - nienawiść do chrześcijan.

Jednak, podobnie jak w przypadku Szawła z Tarsu, Chrystus spotkał się z nimi na ich "drodze do Damaszku" i całkowicie zmienił ich życie.

Wyrwani z otchłani zła stali się żywym świadectwem zbawczego dzieła Boga.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.gpch.pl/ksiazki-i-am/1048-od-szawla-do-pawla

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!