Valerian: Wydanie zbiorcze, tom 3

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Valerian [Taurus Media] (tom 6-8)
Wydawnictwo: Taurus Media
Valérian et Laureline 3
science-fiction, komiks
komiksy
skun

Trzeci tom (z siedmiu) serii zbierającej wszystkie przygody kultowej pary agentów temporalnych: Valeriana i jego pięknej towarzyszki Laureliny.

Tom 3 zawiera:

Album 6 pt. Ambasador cieni
Album 7 pt. Na fałszywych ziemiach
Album 8 pt. Bohaterowie równonocy

źródło opisu: Taurus Media

źródło okładki: http://www.taurusmedia.pl

Amadeusz Ostaszewski | 2018-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Po przeczytaniu całości stwierdzam, że bardzo trudno ocenić album, jako całość. Postanowiłem jednak dać ocenę po najlepszej historii, jaką do tej pory czytałem z tego cyklu, czyli "Ambasadorze Cieni". Śmiało mogę stwierdzić, że zupełnie nie przeszkadzałoby mi, gdyby cała seria została przemianowana na "Laurelina" :)

Druga i trzecia historia w tym zbiorze niestety nie przypadły mi prawie w ogóle do gustu, no ale cóż...

Ireksamb | 2017-03-12
Przeczytana: 12 marca 2017

Bardzo nierówne wydanie zbiorcze. O ile przez "Ambasadora cieni" ledwo przebrnąłem to "Na fałszywych ziemiach" jest już ciekawie - za to "Bohaterowie równonocy" po prostu powalają. Podsumowując: po przeczytaniu właśnie zamówiłem kolejne integrale - 4, 5 i 6:)

czechu | 2016-03-30

Rewelacyjna, ta seria jest totalnie rewelacyjna. Wszystko tu "gra i furczy" - świetnie się czyta, dobrze ogląda. Fantastyczne, godne polecenia.

kendo777 | 2016-03-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 22 marca 2016

No cudowne to jest. Po pierwsze znany ze Świata Komiksu Ambasador cieni, który uważam za najlepszy komiks jaki wydano w historii tego magazynu. Pierwsze skrzypce gra w nim Laurelina, a Valerian robi za porwaną księżniczkę. ;) Po drugie świetna podróż w czasie, kompletny brak wiedzy o co tak naprawdę chodzi przez pół albumu i piękne rysunki, czyli Na fałszywych ziemiach (komiks kończy się kadrem nawiązującym do obrazu Śniadanie wioślarzy). Po trzecie parodia superbohaterskiej wyprawy, gdzie czterech bohaterów symbolizuje jednocześnie cztery żywioły i cztery ustroje polityczne, a rysownik pozwala sobie na zabawy formą niespotykane we wszystkich wcześniejszych albumach. Trzy świetne albumy. I te wszystkie retro statki kosmiczne, ekrany-telewizory, skafandry i czerń kosmosu. Wielki komiks. Poczuj fantastykę naukową w stylu retro, ziom. Te cudowne lata siedemdziesiąte.

talkingroot | 2016-03-12
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Fantastyka
Przeczytana: 06 marca 2016

Warto, choćby dla epickich "Bohaterów równonocy".