Liturgia Plugastwa

Okładka książki Liturgia Plugastwa Karolina Kaczkowska, Tomasz Siwiec
Okładka książki Liturgia Plugastwa
Karolina KaczkowskaTomasz Siwiec Wydawnictwo: Horror Masakra, Polska Groza horror
horror
Horror Masakra, Polska Groza
2015-11-23
2015-11-23
liturgia plugastwa horror

Okładka książki Czerwony karzeł nr. 27 Dagmara Adwentowska, Karolina Kaczkowska, Aleksandra Knap
Czerwony karze... Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Czerwony Karzeł 1 (27) 2023 Dagmara Adwentowska, Karolina Kaczkowska, Aleksandra Knap, Jacek Wilkos
Czerwony Karze... Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Słowiańskie strachy. Antologia opowiadań grozy. Część 2 Piotr Borowiec, Piotr Ferens, Krzysztof Haczyński, Karolina Kaczkowska, Tomasz Krzywik, Maciej Szymczak, Honza Vojtisek, Flora Woźnica, Zeter Zelke
Słowiańskie st... Piotr Borowiec, Pio...
Okładka książki Słowiańskie strachy. Antologia opowiadań grozy. Część 3 Dagmara Adwentowska, Piotr Barej, Kamil Gołdowski, Karolina Kaczkowska, Piotr Kulpa, Kazimierz Kyrcz jr, Krzysztof Maciejewski, Marek Ścieszek, Michał J. Walczak, Flora Woźnica
Słowiańskie st... Dagmara Adwentowska...

Okładka książki Ofiarologia Tomasz Czarny, Karolina Kaczkowska
Ofiarologia Tomasz Czarny, Karo...
Okładka książki Oblicza grozy Sylwia Błach, Robert Cichowlas, Tomasz Czarny, Krzysztof T. Dąbrowski, Łukasz Henel, Karolina Kaczkowska, Dawid Kain, Krzysztof Maciejewski, Graham Masterton, Paweł Mateja, Piotr Mirski, Łukasz Orbitowski, Jacek Piekiełko, Łukasz Radecki, Jacek M. Rostocki, Tomasz Siwiec, Michał Stonawski, Paweł Waśkiewicz
Oblicza grozy Sylwia Błach, Rober...
Okładka książki 15 blizn Ramsey Campbell, Mort Castle, Robert Cichowlas, Stefan Darda, Joe Hill, Dawid Kain, Jack Ketchum, Kazimierz Kyrcz jr, Edward Lee, Graham Masterton, Paweł Paliński, Jacek M. Rostocki, Łukasz Śmigiel, F. Paul Wilson, Aleksandra Zielińska
15 blizn Ramsey Campbell, Mo...

Przyznam nieskromnie: przeczytałem sporo horroru ekstremalnego, było ostro czasami śmiesznie, zdarzały się opowiadania przeciętne, ot jak to czasem bywa.

Nigdy jednak nie spotkałem się z czymś takim jak "liturgia plugastwa".

Niektóre opisy są tak mocne i obrzydliwe że mało brakowało a rzuciłbym to w kąt. Po przeczytaniu tych rewelacji człowiek czuje się jakby pływał przez godzinę w basenie pełnym kału, spermy, krwi, flaków, części ciała by po wyjściu być jeszcze obrzyganym i torturowanym.

Na całość zbiorku składa się 10 opowiadań

Zaczynamy od opowiadań Karoliny:
"Pierwszy dom po prawej"- nawiązanie do klasyka, krwawa jatka, domowa aborcja, krew flaki i takie tam. Mocne i dobre.
"Bestie" temat pedofilii i kary, to warto poznać samemu. Wstrząsa.
"Otworek" Najbardziej szokujące opowiadanie Karoliny w tym zbiorku, nawet nie wiem co o nim napisać.

Pora na Tomka.
Zaczynamy od mega obrzydliwego "potępienia(klątwy)" nie czytać przy jedzeniu, serio!
"Słit focie" takie tam opowiadanie o matczynej miłości. Resztę się sami domyślicie.
"Straszne świnie, dwie" przy tym się uśmiejecie.
"Misja"- kontrowersyjny temat pedofilii co tu więcej pisać.
I tytułowa "liturgia plugastwa" czyli jak smacznie jeść by zdrowo żyć.

Tak tylko dodam że pod każdym opowiadaniem jest kilka słów od autorów, gdzie Karolina i Tomek piszą czym się kierowali przy pisaniu.

Także ten, smacznego państwu życzę.

Nigdy jednak nie spotkałem się z czymś takim jak "liturgia plugastwa".

Uwaga! Bardzo mocna tematyka. Zainteresowanych zapraszam na bloga, tam umieściłem pełną recenzję:

Kanibalizm, gwałty, kazirodztwo, morderstwa, tortury, zoofilia, pedofilia, nekrofilia - to wszystko ma miejsce w "Liturgii Plugastwa". I jeszcze więcej. Ale nie jest to jedynie festiwal najgorszych dewiacji - bohaterowie opowiadań są ludźmi, często pozornie normalnymi, którzy nie tylko świadomie dopuszczają się takich czynów, ale też potrafią je sobie ładnie wytłumaczyć. Zniszczenia nie sieje bezmyślne, rozszalałe zło, tylko zło zamierzone, dokładnie wykalkulowane i przez to znacznie bardziej realistyczne. Twórczość Karoliny i Tomasza to doskonały przykład grozy ekstremalnej. Tutaj nie chodzi jedynie o latające flaki i hektolitry krwi, ale o prawdziwy mrok. Są rzeczy, może nawet bliżej niż nam się wydaje, o których człowiek zwyczajnie boi się myśleć, co w żaden sposób nie umniejsza faktu ich istnienia. W pewnym momencie sam siebie pytasz - czy 'surrealizm' przedstawionych sytuacji oby na pewno jest taki zupełnie fikcyjny? A co jeśli gdzieś na świecie...

Ale nigdy nie spotkałem się z czymś takim jak "liturgia plugastwa".
Niektóre opisy są tak mocne i obrzydliwe że mało brakowało a rzuciłbym to w kąt, serio ludzie, ludki i ludziki po przeczytaniu człowiek czuje się jakby pływał przez godzinę w basenie pełnym kału, spermy, krwi, flaków, częsci ciała by po wyjściu być jeszcze obrzyganym i torturowanym.
Na całość zbiorku składa się 10 opowiadań (po równo, zeby było sprawiedliwie).
Zaczynamy od opowiadań Karoliny:
"Mleko matki" - zaginiony brat, gwałt, seks z drzewem? Idealne otwarcie zbiorku. "Poławiacz"- Baśń o poławiaczu i syrenie, pełna miłości niekoniecznie tej baśniowej.
"Bestie" temat pedofilii i kary, to warto poznać samemu. Wstrząsa.
"Otworek" Najbardziej szokujące opowiadanie Karoliny w tym zbiorku, nawet niewiem co o nim napisać.

Pora na Tomka.
"Słit focie" takie tam opowiadanie o matczynej milości. Reszte się sami domyślicie.
"Straszne świnie, dwie" przy tym się uśmiejecie, kwi kwi. "Misja"- kontrowersyjny temat pedofilii co tu wiecej pisać.
I tytulowa "liturgia plugastwa" czyli jak smacznie jeść by zdrowo żyć.

Tak tylko dodam że pod każdym opowiadaniem jest kilka slów od autorów, gdzie Karolina i Tomek piszą czym się kierowali przy pisaniu.

Także ten, smaczego państwu życze.

Ale nigdy nie spotkałem się z czymś takim jak "liturgia plugastwa".

Zrobiłem przerwę od "Mroczna Wieża" S.Kinga i zabrałem się za przeczytanie "Liturgia plugastwa" Ludzie o słabych nerwach i żołądkach powini trzymać się z dala od tych opowiadań!!! Nie potrafię wyznaczyć który z autorów tych opowiadań był lepszy ponieważ Karolina "MANGUSTA" Kaczkowska jak i Tomasz "MORDUMX"SIWIEC (dzięki za podpisy) Rozkręcili moją wyobraźnię na max! Pierwszy raz miałem doczynienia z tak ekstremalną jazdą grozy! !!
LUBISZ SIĘ BAĆ JEŻELI TAK "LITURGIA PLUGASTWA" JEST DLA CIEBIE W SAM RAZ!

Solidny zbiór opowiadań, który nieźle się czyta i jest na tyle zróżnicowany, że łatwo jest znaleźć coś dla siebie. Bywa krwawo i brutalnie. Bywa też perwersyjnie. Są jednak momenty, kiedy można na chwilę się zatrzymać i pomyśleć. Wynika może to trochę z faktu, że przedstawione historie nie boją się poruszać tematów często kontrowersyjnych, które nie są zbyt popularne.

Więcej na: http://bramygrozy.pl/literatura/161/liturgia-plugastwa.html

Moja opinia znajduje się w audycji Misterium Grozy od minuty 38:30. Jeśli ktoś chętny do posłuchania, to zapraszam:

Połknęłam ja w jeden dzień. Sama nie wiem czy żałuje przeczytania tych wszystkich rzeczy, czy wręcz przeciwnie. Zbiór jest naprawdę plugawy... Po dwóch pierwszych opowiadaniach, cofa się wszytko w brzuchu na samo wspomnienie. Kolejne trącają za to tak kontrowersyjną perwersją, że zaczynasz przeklinać swój umysł za tak żywe, wizualizowanie przeczytanych scen.
Każdy fan Edwarda Lee będzie zachwycony! Ja jestem :)

Smutek tylko bo musiałam zginać książkę jadąc tramwajem.. bo jakoś nie ośmieliłam się wystawić okładki na widok publiczny :(

Każdy fan...

• Horror