Ruda Pabianicka. Echa przeszłości.

Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
historia
martolina

Ruda Pabianicka, część Łodzi kojarząca się mieszkańcom współczesnego miasta jako spokojne osiedle gdzieś na obrzeżach wielkiej metropolii, może pochwalić się bardzo bogatą historią. Autorka przypomina jej dzieje od czasów gdy była tu niewielka rolnicza wieś, poprzez czas swej świetności (w latach 1923-1939 była osobnym miastem) aż po czas okupacji hitlerowskiej. Autorka opisuje czasy kiedy...

Autorka opisuje czasy kiedy Rudę Pabianicką zamieszkiwało kilka nacji; omawia najważniejsze zabytki m.in. pozostałości po prężnie niegdyś rozwijającym się ośrodku przemysłowym; historie majątków najbogatszych rodów Rudy.
Publikacja zawiera kilkaset zdjęć wzbogacających treść książki.

źródło opisu: Księży Młyn Dom Wydawniczy, 2009

źródło okładki: Księży Młyn Dom Wydawniczy, 2009

drdrdr | 2016-04-03

Polecam z całego serca :) super książka :)

martolina | 2015-11-23
Przeczytana: 28 listopada 2015