Ogień i woda

Tłumaczenie: Tomasz Chwałczyk
Seria: Tajna Strefa
Wydawnictwo: Red Horse
In cold daylight

Strażak Jack Bartholomew ginie w trakcie akcji gaszenia pożaru w starym opuszczonym budynku portowego miasta. Wypadek czy podpalenie? Artysta malarz, marynista, Adam Greene tego nie wie, ale ma świadomość, że stracił najbliższego przyjaciela. Opłakując go zdaje sobie sprawę, że inna śmierć, sprzed piętnastu lat, jest nadal obecna w jego duszy, choć przez cały ten czas bardzo chciał o niej zapomnieć. Zanim poskłada razem wszystkie fakty, zanim odnajdzie tych co go śledzą, oni odnajdą jego.

Nieświadom ryzyka, bohater zostaje wkrótce wplątany w tajemniczą i niebezpieczną grę pozorów. Odsłonięcie skrywanej od lat tajemnicy zmusza Adama do zmierzenia się z własną mroczną przeszłością. W miarę rozwoju wypadków jego przyszłość i szanse na przetrwanie przestają wyglądać różowo. Jednak Adam Greene wie, że już nie może się cofnąć, że musi odkryć prawdę bez względu na koszt, nawet jeśli stawką będzie jego własne życie.

W mroźnym świetle dnia zapłonie zbrodnia sprzed lat...

Cena prawdy jest wysoka.

Czy Adam zdoła uciec przed śmiertelnymi płomieniami zemsty?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Ireth | 2015-09-15

Moim zdaniem raczej przeciętny kryminał. Ciekawym zabiegiem jest wykreowanie głównego bohatera na przeciętnego człowieka, który z natury unika niebezpieczeństw, jednak z pewnych przyczyn nie potrafi odpuścić tematu śmierci przyjaciela i drąży coraz głębiej. Jednak już opis jego relacji z innymi osobami, w szczególności bliskimi, mógłby być lepszy. Sam wątek kryminalny z pewnością oryginalny, ale mało porywający. Czyta się dobrze, ale nic poza tym.

Discordia | 2011-09-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 01 września 2011

Pytanie "kto zabił" przeplata się wielokrotnie przez całą książkę. Kiedy już myślimy, że jesteśmy na tropie mordercy niespodziewanie autorka wplata nowe wątki, które utrudniają nam podjęcie decyzji.
Książkę przeczytałam w dwa dni, choć gdybym miała więcej wolnego czasu pochłonęłabym ją w jeden. Polecam serdecznie każdemu, kto lubi kryminały z elementami sensacji. Fabuła jest tak zbudowana, że zaskakuje na każdym kroku.
Przyznać muszę szczerze, że była to moja pierwsza książka tej autorki, ale z pewnością nie ostatnia.

Ilona | 2011-08-20
Przeczytana: 15 lutego 2012

Polecam książkę.. szybko się czyta i wciąga..

clonus | 2016-02-02

W pożarze opuszczonego budynku portowego ginie strażak Jack Bartholomew.Jego przyjaciel artysta malarz, Adam Greene, otrzymuje kartke pocztowa z wiadomościa od zmarłego rzyjaciela. Data na stemplu wskazuje, że zostałe wysłana w dniu tragicznego zdarzenia. Czym zajmował się po słuzbie jego przyjaciel? Co odkrył przed śmiercią? Komu zależało na jego uciszeniu? Adam poprzysięga ze rozwikła sprawę, sciągając tym na siebie wiele niebezpieczeństw. Dobra i wiagajaca to ksiazka. Połączenie kryminału i sensacji. Gorąco polecam.

Filemona | 2011-12-29
Na półkach: Przeczytane, Wymienię, Posiadam

Ciężko jest mi ocenić tę książkę, ponieważ jest to jeden z moich pierwszych kryminałów - zazwyczaj obracam się w nieco gatunkach. Muszę jednak przyznać, że opisywana tu historia szybko mnie wciągnęła; po kilkudziesięciu stronach bardzo trudno mi się było od niej oderwać. Zakończenie również przypadło mi do gustu.

MyHades | 2012-01-22
Przeczytana: 2008 rok

Strasznie wkręca, a jednocześnie jest pokręconą książką... Połapać się w niej jest sztuką. Jeśli jednak uda się to, można odnaleźć podwójne, ukryte dno, w którym drzemie piękna historia dążenia do prawdy za wszelką cene

Magda | 2017-04-28
Przeczytana: 05 maja 2017