Opowieści bielsze niż śnieg

Wydawnictwo: Bellona
wiedźma

"Opowieści bielsze niż śnieg" to historie o najpiękniejszym dniu w roku, o rodzinnych tradycjach, choince, kolędach i królu Herodzie, o świętym Mikołaju, Aniołku i Dziadku Mrozie, o pierwszej gwiazdce i Gwieździe Wieczornej, czarnych dziurach i mlecznej drodze, o niegdysiejszych zimach – śnieżnych i mroźnych, o Jerozolimie, Betlejem i o Jezusku spod Nowego Targu… To nostalgiczne opowieści o dzieciństwie, dorastaniu i przemijaniu, o wielkiej Tajemnicy i poszukiwaniu Boga, niezachwianej wierze i zwątpieniu, o strachu, cierpieniu i smutku, o tęsknocie, nadziei i miłości, o wybaczaniu… to wyznania bielsze niż śnieg! „Opowieści bielsze niż śnieg” to siedemnaście świątecznych wspomnień związanych z Wigilią i Bożym Narodzeniem, pełnych nie tylko obrazów i dźwięków, ale też zapachów i smaków. To także Siedemnaście najbardziej osobistych, wzruszających rodzinnych historii, nierzadko humorystycznych, którymi w rozmowie z dziennikarką Ewą Gil-Kołakowską podzielili się: Magda Umer, Maria Czubaszek, Roma Ligocka, Janina Ochojska, Edyta Jungowska, Iza Trojanowska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Andrzej Grabowski, Maciej Maleńczuk, Artur Andrus, Krystian Wieczorek, Zbigniew Zamachowski, Marek Siudym, Mateusz Pospieszalski oraz Konrad Imiela.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8374

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8374

eduko7 | 2018-12-31
Przeczytana: 18 grudnia 2018

Zbiór wspomnień kilkunastu znanych polskich muzyków, aktorów, publicystów, satyryków. Wspomnień nieco nostalgicznych, ale też radosnych. Pokazujących z jednej strony świat i ludzi, których już nie ma, ale też trwałość niektórych dawnych tradycji i pojawianie się nowych. I tak, pan Artur Andrus opisuje niegdysiejsze wigilie u dziadków, dawne smaki i potrawy, które pojawiły się na wigilijnym stole dzięki nowym członkom rodziny. Z sentymentem wspomina inne zwyczaje świąteczne. I oczywiście wprowadza element humorystyczny, przytaczając życzenia otrzymane niegdyś od pana Andrzeja Poniedzielskiego: "Słuchaj, nie będę ci się wtrącał w intymne sprawy takie jak zdrowie, szczęście, pomyślność. Ja ci życzę, żebyś kluczy nie zgubił". Podobnie pan Andrzej Grabowski. który opowiada o przygotowywaniu wigilijnych potraw, wspólnym kolędowaniu. Dzieli się swoim dziecięcym postrzeganiem tajemnicy Bożego Narodzenia: "Kiedy byłem dzieckiem, wszystko było dla mnie nadzwyczajne i jednocześnie bardzo...

wiedźma | 2016-11-18
Przeczytana: 20 grudnia 2015

"Opowieści bielsze niż śnieg" to publikacja w sam raz do przeczytania w okresie świąt Bożego Narodzenia. Momentami jest nieco smutna i melancholijna, lecz głównie bije z niej radość. Ponadto można poznać kilka przepisów na popisowe dania niektórych aktorów. Może akurat znajdą się na Waszym świątecznym stole?

Całość na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2015/12/ewa-gil-koakowska-opowiesci-bielsze-niz.html